Gergely Márton: Cégvári vitézek
Szubjektív lapajánló.
Egész Közép-Európára ki akarja terjeszteni a kormány a műemlékvédelmet, miközben annak itthon már felelős hatósága sincs, de az nem derül ki a törvényjavaslatból, hogy ebben hogyan működnének együtt a többi érintett állammal. Mindenesetre vagyonelemeket is adnak az alapítványnak, és ezé lesz egyebek mellett a 9 millió euróért megvásárolt szlovéniai wellnessközpont profitja.
A Die Welt német lap tekintette át a járvány okozta helyzetet a térségben, és igyekszik elmagyarázni, hogy mit hozott az eddigi szigor, illetve mi következhet a korlátozások most elindult enyhítése után.
Klaus Iohannis szerint nem kellene új törésvonalakat nyitni az Európai Unión belül.
Leginkább a magyar kormány (és pár hű embere) profitálna abból a nagy ívű regionális együttműködésből, amelynek tervét Orbán Viktor vázolta fel Tusnádfürdőn. De vannak esetek, amikor még az sem.
Michael Ignatieff bizakodó, szerinte 10 év múlva megfordul a politika trendje, de ha a CEU-nak addig is el kell hagynia Magyarországot, valamilyen jelenlétet fenntartanak Budapesten.
Szárnyalnak a bérek az Európai Unió keleti felében, ahol eddig a fejlesztési modell éppen arra épített, hogy a drága gépeket olcsó emberek üzemeltetik. Eddig.
A magyar munkavállalók 13%-a kap 13. havi bért, átlagosan bruttó 270 ezer forint értékben. Ez a 295 ezer forintos országos bruttó átlagbér 91%-a. De hol állnak a szomszédok?
Újra lehet rendelni, beindultak a kiszállítások is.
Hogy megértsük a közép-európai tüntetéseket, nézzük meg a Mindenkit - tanácsolja Ivan Krastev, aki a New York Times oldalán vont párhuzamot a közép-európai politikai helyzet és Deák Kristóf filmje közt. Szerinte a fiatalok meg fogják találni az éneklés módját.
Magyarországon nem túl fényesek a kilátások: Kelet-Közép-Európát tekintve itt érzik magukat a legkevésbé boldognak a fiatalok – derült ki egy friss nemzetközi ifjúságkutatás eredményeiből.