A Viking fizette a Sigyn kapitányának óvadékát
A Blikk úgy tudja, hogy a cég bérelt neki lakást is Budapesten.
A Blikk úgy tudja, hogy a cég bérelt neki lakást is Budapesten.
Az ukrán kapitányt 15 millió forint óvadék ellenében helyezték bűnügyi őrizetbe, az ügyészség megtámadta a döntést a Kúrián.
Ettől azonban Jurij C. nem kerül vissza a rács mögé, ahhoz új ügyészi beadvány kell.
Még akkor sem, ha amúgy lenne rá pénze. Így döntött a Kúria.
Trükkösen tesztelné Vasvári Csaba bíró, hogy az EU-s joggal összeegyeztethető-e Handó Tünde túlhatalma.
Tóth Bertalan MSZP-s politikus hívta egykor fideszes gázmutyinak és gázlopásnak a MET nevű cég 2011-15 közötti gázmachinációit. A cég perelt, a Kúria most kimondta, jogalap nélkül: el kell tűrnie a véleményeket, és a lopás szó használata sem volt alaptalan.
Egy 2000-ben elfogadott jogszabály szerint a megtorló ítéletek meghozataluk időpontjától kezdve semmisek, ha azokat rögtönítélő bíróság vagy népbírósági tanács hirdette ki.
A döntés a konkrét ügyre nem lesz hatással, mivel a legfőbb ügyész csak a törvényesség érdekében, az elvi megállapítás céljából fordult a testülethez.
Nagyon diplomatikusan ugyan, de a Kúria elnöke kritizálta az Országos Bírói Hivatal elnökét.
A Legfőbb Ügyészség a Kúriához fordult, mert nem ért egyet azzal, hogy a Viking Sigyn ukrán kapitányát óvadék ellenében kiengedték.
A párt nem akarja, hogy a Kúria kimondja, jogszerű volt az emberek megtévesztése, amikor a Fidesz aktivistái aláírást gyűjtöttek a Kálvin téren, ezért inkább lemond a felülvizsgálatról.
Harmadszor semmisítette meg az Alkotmánybíróság a Kúria döntését az április 8-i fideszes aláírásgyűjtéssel kapcsolatban. Miközben a két csúcsszerv csatázik, még mindig nem tudni: félrevezették-e a választókat az aktivisták, akik az EP-jelöltek ajánlása mellett az Orbán Viktor politikáját támogató ívet is aláíratták.
A köztévén 26 híradóban kell közzétennie, hogy valótlanul híresztelték, hogy Czeglédy több ezer embert károsított meg.
Két évig próbálta az Emmi elszabotálni a kórházi fertőzéses adatok kiadását, de most a Kúria is kimondta, hogy ehhez nincs joga, jelenti a TASZ.
A Kúria kétszer is azt mondta, jogellenesen jártak el a Fidesz aláírásgyűjtői, az Alkotmánybíróság kétszer is visszadobta nekik, mondván, hogy minden rendben volt. Most harmadszor is a Kúrának kell valamit döntenie.
A Kúria helybenhagyta az első és a másodfokú bírói ítéletet.
Nem könnyű követni az Alkotmánybíróság–Kúria-meccset a Momentum panasza ügyében, de most ismét a Kúria térfelén pattog a labda: meg kell vizsgálnia a panaszt érdemben. Másrészt az Ab kimondta, nem illetékes eldönteni, hogy a Mi Hazánknak vagy az RTl Klubnak van-e igaza a cenzúrázott hirdetés ügyében.
Korábban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság döntött így.
Nem lehet megállapítani, hogy az EP-választáson induló Fidesz vezetőjeként vagy közjogi méltóságként rendezett szülinapi zsúrt a kis Ádámnak Orbán Viktor a Parlamentben, ezért a Kúria rábólintott, hogy ezt nem lehet kampánynak venni. De azért általános tanulságként hozzátették, hogy nem szép dolog gyerekeket politikai célra felhasználni. Az eljárásban a kormányfő is megszólalt, aki szerint ez csak az állampolgári bizalom erősítését szolgáló közszolgálat volt a részéről.
A Kúria továbbra is úgy gondolja, hogy az aláírásgyűjtő Fidesz-aktivisták megtévesztették a választópolgárokat, de az ügyben hozott alkotmánybírósági döntés miatt kénytelenek voltak megváltoztatni a korábbi határozatot.