A Lego a játékainak felét megújuló műanyagból készítené 2026-ra
Akár 70 százalékkal is többet fizetne a megújuló forrásból származó alapanyagokért.
Akár 70 százalékkal is többet fizetne a megújuló forrásból származó alapanyagokért.
A Lego és a Fortnite-ot készítő Epic Games már korábban is dolgozott együtt, ám most először kerül a piacra készlet, amit a videojáték ihletett. Jön a Battle Bus, Peely Bone, Durr Burger és Supply Llama összerakható verziója is.
Kereskedők akár százával árulják a LEGO-készleteket az apróhirdetési oldalakon, szabálytalanul.
Messze nem olcsó a közel négyezer alkatrészből összeszerelhető McLaren P1, de a részletes kidolgozottsága egész biztosan leveszi a lábukról az autórajongókat.
A közel 3 ezer apró műanyag elemből a Mercedes legendás kockaformájú terepjárója építhető össze.
Az Európai Űrügynökség szakemberei a 3D nyomtatásban látják az űrkutatás jövőjét, már ami az űrhajósok életterének felépítését és az alkatrészek utánpótlását illeti. A szervezet most egy érdekes kísérlettel rukkolt elő.
Új készleteket mutatott be a Lego; az egyik egy művészi darab, míg a másik legújabb amerikai űrhajót, az Artemist mintázza.
Kíváncsiak voltunk, hogy miben más, mivel tud többet/kevesebbet egy normál tévénél a Kivi vadonatúj gyerektévéje – jövünk a gyakorlati tapasztalatokkal.
Azzal együtt, hogy a játékpiac nagyot bukott, a Lego növelni tudta piaci részesedését, és tele van tőkével. Mint azt a cég vezetője a részvényeseknek és a sajtónak elmondta, új befektetéseket terveznek, egyúttal meglévő kapacitásaik, többek között magyarországi gyáruk fejlesztését.
A 140 éves múltra visszatekintő és időnként Budapestre is begördülő Orient Expressz élethű kicsinyített modelljét a Legónak köszönhetően bárki könnyen megépítheti. Mi is így tettünk – vázoljuk, hogy mire lehet számítani a legújabb 18+-os Lego szettől.
Meglepő dolgokra bukkant a rendőrség egy melbourne-i házban, ahol elsősorban egy drogkereskedő titkos droglaborját keresték.
Idén sem unatkoztunk: az elmúlt tizenkét hónapban több tucat tesztautót próbáltunk ki hosszabb-rövidebb ideig, közülük válogattuk össze azokat, amelyek a legmélyebb nyomot hagyták bennünk.
Eljutottunk a Lego szülővárosába, hogy találkozzunk az RTL-en hamarosan induló, új reality, a Lego Masters producerével és megnézzük a játékkockák fellegvárát. A nagyipari fröccsöntést a dán cég fenntartható irodaházzal is igyekszik kompenzálni, és pont azzal nyűgöz le, amivel állítólag majd a műsor is le fog: a „wow faktorral”.
Ha összejön a kellő szavazatszám, a cég dizájnerei elkészíthetik.
Sokat kellett várnunk rá, de legalább megérte. Az első Lego építőelemekből összerakható Yamaha motorkerékpár nemcsak az építése, hanem az elkészültét követő szimpla bámulgatása révén is maradandó élményt biztosít.
Háromszáz új munkahelyet hoznak létre, a kormány is beszáll a beruházásba 4,3 milliárd forinttal.
Hogyan kell megtervezni egy olyan monumentális legószobrot, amilyen a Lánchíd oroszlánja vagy a Zeneakadémiát mintázó makett? És mennyibe kerül összeségében egy ilyen alkotás? Miért váltott szakmát a korábban angol szakot is végzett búvároktató és hogyan lett a világ harminc hivatásos legóépítőjének egyike? HVG-portré.
Egyelőre öt nyelven, összesen 14 országban lesz elérhető a játék.