Karácsony Gergely nyerte az előválasztást
A megválasztott főpolgármester-jelölt előtt Isztambul a példa. Ő lesz Tarlós István kihívója ősszel a főpolgármester-választáson.
A megválasztott főpolgármester-jelölt előtt Isztambul a példa. Ő lesz Tarlós István kihívója ősszel a főpolgármester-választáson.
A másik ok a kormánynak a társadalmi nemre, vagyis a genderre vonatkozó megállapítás.
A legtöbb figyelmet a kormány kapta a megvizsgált híradókban.
Elindult az előválasztás, amelyen az MSZP-Párbeszéd, a DK és a Momentum jelöltje indul a főpolgármester-jelöltségért. Az EP-választás előtt úgy tűnt, Karácsony Gergely mellett más nem rúghat labdába, azonban az MSZP-Párbeszéd választási kudarca felülírta ezt.
A szocialisták szerint a rögtönzött eltakarással a műszakváltásra érkezők elől akarták elrejteni a tiltakozó Komjáthi Imrét.
A Závecz Research friss kutatása szerint a Fidesz, a DK és a Momentum az EP-választás után sem vesztett lendületéből.
Előválasztási vitát rendezett Gulyás Márton civil aktivista és a Partizán, az előválasztás második fordulója előtt csapott össze és ismertetett programot az MSZP, a DK és a Momentum indulója. A kánikulában csak a levegő volt forró, a hangulat nem. Kálmán Olga azonban nagyon odaszúrt Karácsony Gergelynek.
Már megvan a közös polgármesterjelölt, de csak később mutatják be.
Hiába ismerte be tettét az a győri aktivista, aki az EP-választás előtt leszedte és egy Fidesz-logós furgonnal elvitte az MSZP kihelyezett plakátjait, a rendőrség visszadobta a feljelentést, és lezárta az ügyet. A plakáttépkedő ugyanis arra hivatkozott, hogy ő csak azért szedte le az ellenzékiek politikai hirdetéseit, mert azokat a szelektív hulladéklerakóba akarta vinni – a hatóság szerint így már nem is történt lopás. A helyi szocialista elnök szerint ennyiből egy Audit is el lehet kötni, tettenérés esetére mostantól itt a jolly joker magyarázat.
Az MSZP és a Párbeszéd házassága a két párt kudarcát hozta az EP-választáson. Gyengeségükre ráérezve a DK és a Momentum is versenybe száll a budapesti főpolgármesteri címért.
Az elmúlt években jóval többet kellett volna költeni az oktatásra, az egészségügyre, a kutatás-fejlesztésre, a technológiaváltásra vagy a kis- és középvállalati szektor támogatására, mert ezek nélkül nem lehet kitörni a közepes fejlettség csapdájából – mondta Pogátsa Zoltán közgazdász, szociológus, a Nyugat-magyarországi Egyetem docense a Magyar Hangnak adott interjújában.
A Momentum szerint Kálmán Olga tarolhat az előválasztáson, ahogy Karácsony stábja sem tartja őt esélytelennek. Gyurcsánynak meg belefér, hogy pár nap alatt megváltozott az álláspontja.
Polgármesterjelöltjük még nincs, de a DK-t kivéve összefognak.
Az MSZP hétvégi választmányi ülése után párton belüli nyílt levélben, szisztematikusan ment neki a volt EP-képviselő a szocialisták politikájának. Új politikai mozgalmat indít, és pártelnökké választatná magát – derül ki Szanyi Tibor nyílt leveléből.
Az EP-választás megváltoztatta az ellenzéken belüli erőviszonyokat. Ezzel foglalkozik a Republikon Intézet elemzése, amit a hvg.hu hétvégi belpolitikai összefoglaló keretében mutat be. Budapesten is a Fidesz-KDNP szerezte a legtöbb szavazatot, azonban előnyük jóval kisebb, mint az ország egészében. A baloldali, liberális ellenzéken belül pedig fennmaradt a „régi” és az „új” baloldal közötti erőviszony, csak éppen a „régi” baloldal szavazatainak jelentős része ezúttal nem az MSZP-Párbeszédre, hanem a DK-ra érkezett, míg az „új” baloldalon a Momentum vált dominánssá az LMP rovására.
Átrendeződtek az ellenzéki erőviszonyok múlt vasárnap, az MSZP, a Jobbik és az LMP bezuhant, a DK és a Momentum felemelkedett. Ez Budapestre is hatással van. Csütörtökön újra asztalhoz ül az ellenzék, a téma a főpolgármester-választás és a kerületi egyezkedés, de már más diktál, mint legutóbb.
A Figyelő után a Lokálról is kimondta a bíróság, hogy valótlanságokat állított az előző ciklus MSZP-s EP-képviselőjének szegedi házfelújításáról.