Belgiumban már van teljesen újrahasznosított műanyagpalackban árult ásványvíz
A Nestlé egy belga márkájának a vizespalackjait készíti újrahasznosított PET-ből.
A Nestlé egy belga márkájának a vizespalackjait készíti újrahasznosított PET-ből.
A londoni maraton résztvevői szó szerint belekóstoltak a jövőbe: zselészerű anyagba csomagolt vizet is fogyaszthattak frissítőként. A szervezők ezzel próbálták csökkenteni a világban egyre nagyobb számban előforduló műanyaghulladékokat.
Így csökkenti a cég a műanyag-felhasználását.
A beszámoló hangsúlyosan a csomagolást, nem pedig a PET-palackok mennyiségét közli. Egyébként hárommillió tonnáról van szó.
A nagy mennyiségű hulladék minden évben jelentős kiadással jár az érintett vízügyi igazgatóságoknak.
Minden évben műanyag palackok milliói kerülnek az óceánokba és a tengerekbe, a Glastonbury Fesztivál szervezői ezért úgy döntöttek, ők is kiveszik a részüket a bolygó megmentéséből.
Mindezt vezetés közben.
Az új anyag nagyon könnyű, jó hő- és hangszigetelő, és remekül használható a kutatók szerint.
Ez talán még azokat is motiválja, akik lusták szelektív gyűjteni a palackokat.
Kezdetben mindenki kinevette Maria Ponce-t, mikor meglátták, miből készül újraépíteni házát. Ma pedig mindenki a csodájára jár a különleges, palackokból épült otthonnak.
Elismerték, hogy nem tilos visszazárható PET-palackból inni, de szerintük a sofőr helyesen járt el, csupán udvariatlan volt.
Bónusz-malusz rendszert vezetnek be, az újrahasznosított műanyagból készült flakonok olcsóbbak lesznek.
Nem forgalmaznak többet ilyen üdítőket az állatkert büféiben.
Egyre több műanyag hulladék szennyezi a világ óceánjait és tengereit. Az Európai Bizottság ezért új uniós szintű szabályokat javasol, melyek hatálya az Európa tengereiben és tengerpartjain 10 leggyakrabban előforduló egyszer használatos műanyag termékre, valamint a tengerben elvesztett vagy szándékosan otthagyott halászeszközökre terjedne ki.
Olyan grafikát készítettek a National Geographic júniusi számához, amely még a híres Afgán lány című képpel is felveszi a versenyt.
Miközben évente bukkan fel a hírekben egy-egy újabb „műanyagevő” baktérium, a környezetvédő szervezetek mellett egyelőre a tudósok is inkább aggódnak, semmint bizakodnak a jövőt illetően. Ez már a plasztikparadicsom, vagy lesz ennél rosszabb is?
Miközben évente bukkan fel a hírekben egy-egy újabb „műanyagevő” baktérium, a környezetvédő szervezetek mellett egyelőre a tudósok is inkább aggódnak, semmint bizakodnak a jövőt illetően.
Az Ooho nevű találmány forradalmasítaná az ásványvíz tárolását: többé nem volna szükség műanyag palackra, helyette elég lenne csak bekapni egy apró gömböt. Évek óta beszélnek róla, de idén piacra is dobnák.
A polietilén-tereftaláttól a polisztirénig, most megtudhatja, miből készült pontosan, amit a kezében tart.
Rákkeltő vegyület oldódik ki a vízbe szórt műanyaghulladékból.