szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A belügyminiszter ígérte, a konkrét kérdésekre a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésén fog válaszolni.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

A Belügyminisztérium a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján egy – eddig ismeretlen szervezet által – nemzetközileg gerjesztett botrányt feltételez, melynek középpontjában nem Magyarország titkosszolgálatai állnak”

– ezt válaszolta Pintér Sándor belügyminiszter arra a kérdésre, amit Ungár Péter tett fel neki. Az LMP-s politikus arra volt kíváncsi, milyen szervezetek kémkednek a magyar politikusok és közéleti szereplők után.

Pintér a konkrét kérdésre nem válaszolt, ehelyett megismélte a kormány kommunikációjának már ismert állításait. A belügyminiszter úgy fogalmazott, „kijelentem, 2010. május 29. óta a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok illegális megfigyelést nem folytattak és nem folytatnak. A lefolytatott ellenőrzések eredményei alátámasztják állításom”.

Pintér hangsúlyozta továbbá, hogy „Magyarország demokratikus jogállam, nemzetbiztonsági védelmét a Belügyminisztérium látja el”, ezt pedig kormányzati és kormányzattól független intézmények rendszeresen ellenőrzik.

Pintér hozzátette, hogy konkrét kérdésekre az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága zárt ülésén kész válaszolni. Ez utóbbit Stummer János, a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke, az MSZP-s Molnár Zsolt és Ungár kezdeményezte a vasárnap kirobbant lehallgatási botrány után.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!