Három koronavírus-vakcina mellékhatásaira figyelmeztet az EMA
A Pfizer, a Moderna és a Johnson&Johnson oltóanyaga csak nagyon ritkán váltja ki azokat a jelenségeket, amelyekről most az Európai Gyógyszerügynökség írt.
A Pfizer, a Moderna és a Johnson&Johnson oltóanyaga csak nagyon ritkán váltja ki azokat a jelenségeket, amelyekről most az Európai Gyógyszerügynökség írt.
Több ország is megkereste már a Pfizert egy újabb oltással kapcsolatban.
A kutatók szerint a Moderna vagy a Pfizer/BioNTech-féle oltás keverése sokkal erőteljesebb immunválaszt vált ki, mint két adag AstraZeneca.
Korábban közel 41 ezer ilyen oltóanyagot küldtünk.
Az első kutatási eredmények alapján kimondottan előnyös a két oltóanyag keverése, így ugyanis erősebb védelem érhető el.
Egy új kutatás szerint mindkét mRNS-alapú vakcina erős immunreakciót vált ki, amely akár évekig tartó védelmet is nyújthat a koronavírus ellen.
Még mindig vizsgálja az összefüggést a nagyon ritka esetek és az mRNS alapú oltások között az amerikai járványügyi hatóság.
A Magyar Nemzet szerint az AstraZeneca, a Pfizer, a Szputnyik, a Sinopharm és a Moderna termékét ellenőrzik a szakemberek.
A korábbiakhoz hasonlóan ismét 3 hétre módosul a vakcina második oltásának ideje.
Oroszország és Kína nem is titkoltan geopolitikai előnyszerzésre igyekszik használni, hogy oltóanyaggal látja el azokat a fejlődő országokat, amelyek nem jutnak nyugati vakcinákhoz. Erre csak most reagált az USA, amely a G7 csoport élén ered riválisai nyomába.
Valószínűleg igen – de egészen pontosan egyelőre nem tudja a tudomány, mi történik, ha az egyik koronavírus-vakcina után másfajtát adnak be másodiknak, netán harmadiknak.
Az 500 millió adag vakcinát két év alatt osztanák szét.
Az izraeli egészségügyi minisztérium szerint 5 millió beoltott közül 275-nél lépett fel enyhe szívizomgyulladás és úgy vélik, valószínű van összefüggés a védőoltással. A Pfizer szerint nincsen ok-okozati kapcsolat.
Az ajánlás ugyanaz: két oltást között legalább három hétnek kell eltelnie.
A feladat felelőse Kásler Miklós és Szijjártó Péter.
Az angliai közegészségügyi szolgálat oltási programokért felelős igazgatója szerint a kutatás megnyugtató módon igazolja, hogy mindkét vakcina magas szintű védelmet nyújt a B.1.617.2 okozta megbetegedések ellen.
Mindenki igent mondott, Magyarország nemet.
2021-23 között szállítják majd az oltóanyagot.
Hamarosan elfogy viszont a Szputnyik V vakcina az oltópontokról.
Az mRNS-típusú vakcinák a legújabb felmérések szerint a koronavírus-betegség hosszan tartó tüneteit is enyhítik.