Bíróság tette ki Tarsoly Csaba családját egykori luxusvillájukból
Egészen mostanáig ingyen használhatott egy exkluzív budai ingatlant Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családja. Egy friss bíróság döntés szerint azonban ki kell költözniük belőle.
Egészen mostanáig ingyen használhatott egy exkluzív budai ingatlant Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családja. Egy friss bíróság döntés szerint azonban ki kell költözniük belőle.
Tarsoly Csabát bűnszervezetben elkövetett csalásban, sikkasztásban, közokirat-hamisításban is bűnösnek találták. A vádlottak között összesen közel 60 év börtönt és 247 millió forintnyi bűnügyi költséget dobtak szét. Kettejüket felmentették.
Tudatlanság és mohóság, kormányzati kapcsolatokkal kérkedő, gátlástalan hazardőr kötvénykibocsátó, hatósági lazaság – mindez együtt vezetett ahhoz, hogy a 2015 tavaszán bedőlt Quaestor-birodalmat fenntartó 32 ezer kisbefektető a kivételes kártalanítás ellenére is százmilliárdnyit vesztett. Tiborcz István és körei jól jártak. Hétfőn érkezik az elsőfokú ítélet.
Kis Quaestor-ügyi statisztikával állt elő a bíróság három nappal az elsőfokú ítélet kihirdetése előtt. A vádirat mérete felér egy többkötetes nagyregénnyel, ha pedig egy évre vetítenénk a tárgyalási napok számát, január 1-től karácsony napjáig megállás nélkül zajlott volna a per.
Az ingatlan senkinek nem kellett, amíg árverésen hirdették félmilliárdért. Aztán jött egy cég, és megvette úgy, hogy Tarsoly Csaba benne lakott.
Az elsőrendű vádlott a bizonyítékokkal, a tanúvallomásokkal és a szakértői véleményekkel sem volt elégedett.
A 77 milliárdos csalással vádolt Tarsoly szerint ő koncepciós per áldozata.
Új egyesített szakértői vélemény készült a Quaestor-ügyben. A bűnösség tekintetében ugyan nem hozott változást, de a vádlottakra terhesebb megállapításokat tartalmaznak a több száz oldalas táblázatok.
Milliárdosokkal üzletel, most újabb társaságot hozott létre Mike Ferenc, a Quaestor cégcsoport ügyében is eljáró felszámolóbiztos.
Újra és újra kiderül, hogy a 32 ezer kötvényest jó 200 milliárd forinttal átverő Quaestor-birodalom romjaiban is van még vagyon, de abból leginkább a kiváltságosok mazsolázhatnak.
A sértettek kára időközben részben vagy teljes egészben meg is térült, inkább a nagyobb kárt okozó bűncselekményekre koncentrálna az ügyészség.
A Quaestor-botrány főszereplőjének személyi titkára mindenkit beperelt, aki írt róla. Minden pert elveszített. Az Alkotmánybíróság is csak egy dologban adott neki igazat: a nevét nem kellett volna közölniük a lapoknak. Igaz, emiatt megsemmisített hat kúriai ítéletet.
Egy közel 1,3 milliárd forintos sikkasztásra is kiterjesztették a vádat.
Öt személy ellen nyújtottak be vádiratot, bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezelés és pénzmosás miatt.
Nyolc személlyel szemben nyújt ma be újabb vádiratot a Fővárosi Főügyészség.
A volt Quaestor-vezérnek és strómanjának, Orgován Bélának egyaránt közokirat-hamisítás miatt kell felelnie a bíróságon a stróman-ügy miatt.
Kizárta a bíróság a Quaestor-ügy egyik szakértőjét, miután kiderült: a perben sértettként szereplő egyik cég felszámolójához köthető. Ha emiatt a szakértői vélemény sem használható, a vád talán legfontosabb bizonyítékát veszíti el.
A Jobbik szerint a Fidesz és az MSZP alkotta "Quaestor-koalíció" a felelős azért, hogy a visszaélés-sorozat évtizedeken át, és a kormányváltás után is működhetett.
A Questor-per elsőrendű vádlottja, Tarsoly Csaba a keddi első tárgyalási napon felháborodottan beszélt arról, hogy nem tudott rendesen készülni a perre, és arra is panaszkodott, hogy a mögötte ülő újságírók túl hangosan beszélgetnek, mintha egy piacon lennének.
Sajtóperben jelent meg Budapesten a Quaestor-ügy titokzatos szereplője, hogy aztán arra hivatkozva ne mondjon semmit, hogy nem hozott ügyvédet magával.