Újabb sajtóperben fordított Orbán Viktor javára a Kúria
Miniszterelnök – független sajtó: 2 – 0.
Miniszterelnök – független sajtó: 2 – 0.
Egy 2014-2015-ös ügyben indított vizsgálta után osztott ki a GVH ötmillió forint büntetést a Sparnak.
Januárban sem állt meg a drágulás a hazai üzletekben, és akármennyire szigorúan vonja össze a szemöldökét a kormány meg a GVH, a folyamat vélhetően folytatódhat. De emiatt tényleg a szakmai szervezeteket érdemes hibáztatni?
Éves szinten 10 milliárd forintot fordít bérfejlesztésre 2025-ben a Spar, a pénztárosok és eladók alapbére havi bruttó 30 ezer forinttal nő. A részleg- és áruházvezetők legalább 455 ezer bruttót keresnek majd, de olyan is lesz, aki közel egymilliós bruttó havi bérrel számolhat.
Szenteste napján legfeljebb 14 óráig maradhatnak nyitva az üzletek, de több cég úgy döntött, hogy december 24-én már szabadnapot ad a dolgozóknak, ugyanakkor 23-án van, ahol meghosszabbított nyitvatartás várja a vásárlókat.
Drágul a tojás és a sokáig ugyanolyan árban értékesített gyorsfagyasztott zöldség is. Mi az oka? Ennek is utánajártunk, miközben november végén néztük meg az alapélelmiszerek árát a hazai kiskereskedelmi láncoknál.
A bíróság szerint a miniszterelnöknek tűrnie kell a közéleti vitákat.
A salgótarjáni áruházról múlt héten érkezett élelmiszer-biztonsági bejelentés, az üzlet kedd reggel nyithatott ki újra.
Bár az inflációt a statisztikusok 3 százalékosra mérik, az élelmiszereknél ennél nagyobb drágulást tapasztalhat, aki most boltba megy. Mi is így tettünk, ahogy minden hónap végén.
Már több mint egy hete szünetel a szállítás, az ártárgyalások folytatódnak.
A SPAR-ügyben a miniszterelnök több pert indított. A Pécsi Stop az Alkotmánybírósághoz fordul, de akár Strasbourgig is elmegy.
A miniszterelnöknek ezért meg kell fizetnie a perköltségeket.
A kormány elmondta a véleményét azzal kapcsolatban, hogy az Európai Bizottság eljárást indított a kiskereskedelmi különadó miatt.
Az Európai Bizottság szerint a kiskereskedelmi különadó nincs összhangban az Európai Unió működéséről szóló szerződéssel.
Nehéz lenne elfelejteni a galoppírozó tejárakat két évvel ezelőttről. Itt még nem tartunk, de láthatóan nőnek az árak.
Egyedül vagy közösségben, a mozgás öröméért vagy egy konkrét célért, de futni nagyon sokak szerint nemcsak, hogy jó, de az egyik legjobb dolog világon. Évről évre egyre többen űzik ezt a sportot, és egyre többen mérettetik meg magukat hivatalos versenyeken is. Az idei SPAR Budapest Maraton® Fesztiválra is több ezer résztvevőt várnak, az indulók között pedig számos civil szervezet futónagykövete, köztük Zsigmond Áron is rajthoz áll, aki az Utcáról Lakásba Egyesületnek gyűjt adományokat.
A különadó miatt a SPAR fordult az Európai Bizottsághoz, ám az Európai Bíróság a Szegedi Törvényszék jogértelmezési eljárásában mondta ki, hogy az árstop – amelynek semmi köze a különadóhoz – az uniós joggal ellentétes volt.
Alaptalanul szórtak ki milliárdforintnyi bírságot, az élelmiszerárstop uniós jogba ütközött. A kiskermultik akár kártérítést is követelhetnek, de a per kemény lenne, a kormány pedig máris politikai háborút hirdetett.
A Gazdasági Versenyhivatal vezetője – magánvéleményként címkézve a megfogalmazását – azt mondta, a szegedi bíróság hibázott, amikor az Európai Bíróságra vitte annak tisztázását, hogy jogszerű volt-e az állami árstoprendelkezés és az az alapján kiszabott bírságok.
A nemzetgazdasági miniszter egyre nyíltabban fenyegeti a kormány ellen pert nyerő SPAR-t. Azt is elmondta, hogy szigoríthatnak az Airbnb-k szabályozásában, és hogy szerinte a foci-Eb miatt nem vásároltak eleget a magyarok.