Nem minden élelmiszerláncnál lehet mindegyik SZÉP-kártyával fizetni
Az Edenred által kibocsátottakat több multi nem tudja elfogadni. Van, ahol változást ígérnek, de a Tesco technikai probléma miatt lemondott az egészről.
Az Edenred által kibocsátottakat több multi nem tudja elfogadni. Van, ahol változást ígérnek, de a Tesco technikai probléma miatt lemondott az egészről.
Egy hónap alatt több, mint 650 ezren keresték fel az online árfigyelő oldalt a GVH elnöke szerint, de a pozitívnak szánt üzenettel csak azt ismerte el, amit eddig is tudtunk: szinte senki nem nézi a kormány inflációletörő csodafegyverének szánt árösszehasonlító oldalt.
A Gazdasági Versenyhivatal elnöke szerint részben az árösszehasonlító portáljuk miatt csökkent az élelmiszer-infláció júliusban, a látogatottsági adatok szerint viszont az állami árfigyelő szinte senkit sem érdekel.
Megnézték, mennyire tudna beszállni az Árfigyelő rendszerben zajló árversenybe egy magyar tulajdonú lánc, a CBA-hoz köthető Prima. Az 51 vizsgált termék közül mindössze 4 olyat találtak, ami itt volt a legolcsóbb, 30 termék viszont a Primában volt a legdrágább.
Szerda dél óta informatikai problémával küzdenek a szakemberek a rendszerben, amely a Spar kártyás tranzakcióit bonyolítja.
Féléves tesztelés után vezetik be a lehetőséget, amely révén 66 százalék kedvezménnyel lehet hozzájutni a kidobásra ítélt, de valójában még jó minőségű élelmiszerekhez.
Az inflációval és a rezsiárak emelkedésével a civil szervezetek is küzdenek. Az állatmenhelyeknek egyre több segítségre van szükségük, miközben az adakozókedv érezhetően csökkent. A felelős állattartásról, az állatvédelem hazai kilátásairól és a házi kedvencek anyagi igényeiről Schreiter Katalinnal, az Országos Állatvédőrség Alapítvány szakértőjével beszélgettünk.
Négy nagy áruházláncból három veszteséges lett, egyedül az Aldi tudta nyereséggel zárni a 2022-es évet.
Az Aldi, a Lidl, a Penny, a Spar és az Auchan listája viszont itt van.
Hipermarketek helyett diszkontokba terelődött át a kiskereskedelmi forgalom az infláció hatására – ezt tükrözi a Trade Magazin most kiadott bolti ranglistája.
Egyre kevesebb ételt vásárolnak a magyarok, pedig ha már az evésre szánt pénzen is spórolni kell, akkor nagy baj van. A legnagyobb magyarországi üzletláncokat kérdeztük arról, mit látnak a saját forgalmi adataikban, milyen módszerekkel próbálnak az ő vevőik takarékoskodni az ételvásárláson. Van, ahol a saját márkás termékek forgalma történelmi csúcsokon jár, máshol azt tapasztalták, hogy sokkal többször mennek be az emberek keresni az akciókat, az árstopos ételeket pedig elviszik a környékbeli hotelek és kávézók.
Ha ma belenézek a hűtőmbe, és összehasonlítom a látványt az évekkel korábban tapasztaltakkal, hatalmas a különbség. Ennek a legfőbb oka pedig az, hogy az eltelt idő során sokkal tudatosabb lettem, ami az élelmiszervásárlást és -pazarlást illeti: átgondolom, hogy mit és mikor veszek, azt hol és hogyan tárolom majd és használom fel. A HVG BrandLab szerzőjének szubjektív beszámolója a konyhából.
Nőtt a Spar forgalma 2022-ben, de a második féléves visszaesés az első félév növekedésének jelentős részét elvitte. A plázastop ellenére két új üzletet tudtak nyitni, 11-et korszerűsítettek, és felújították saját húsüzemüket is. Az éves eredményről beszámolva a cég vezetői elmondták, mit tapasztalnak az árstopok miatt, milyen viszonyban vannak a hazai szakképzéssel, mit tesznek a fenntarthatóságért és miként küzdenek az inflációval.
Az S-Budget „A” minőségű hosszúszemű rizs egykilós kiszereléséből vonnak ki termékeket a forgalomból.
Több tényező együtt dönti el, hogy mennyit fizetünk a húsvéti ünnepen fogyasztott füstölt húsárukért a boltban. A miniszterelnök európai manőverei áttételesen felelnek azért, hogy épp hány forintot kérnek egy euróért, az euró-forint árfolyam pedig akkor is hat a sertéshús-piacra, ha a magyar húsgyártó a magyar disznótenyésztőtől veszi meg a sonkára valót.
A rangsorolt vállalkozások 2021-hez képest összességében 10 százalékos növekedést értek el, amivel megelőzik a globális gazdaság bővülését.
A magyar áruházláncok a legdrágábbak a fogyasztók szerint.
Tavaly összesen 73 tonnányi környezetszennyező anyagot adtak le az áruházaknál kihelyezett gyűjtőkbe.
Megmarad többek között a 13. havi juttatás és a 15 százalékos vásárlási kedvezmény is.