szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megmarad többek között a 13. havi juttatás és a 15 százalékos vásárlási kedvezmény is.

Megegyezett a Spar a 2023-as bérfejlesztésről a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetével, aminek értelmében január 1-jétől

a hálózatban kereskedelmi tevékenységet végző munkatársak elérhető legalacsonyabb alapbére a próbaidőt követően bruttó 330 ezer forint.

A gazdasági szempontból kiemelt térségekben a legalacsonyabb bruttó alapbér 350 ezer forint.

A cég arról nem írt, hogy ez mekkora emelésnek felel meg, de a tavalyi bérmegállapodásról szóló közlése szerint 2022-ben az áruházi munkakörökben elérhető legalacsonyabb fizetés 285, a kiemelt térségekben pedig 300 ezer forint volt. Ennek alapján az emelés mértéke nagyjából 16 százalék.

A kiemelkedő teljesítményt nyújtó áruházaknál tavaly és idén is havi bruttó 10 ezer forint juttatás illeti meg a kollégákat. Az áruházak egy szűkebb körében dolgozók számára – azoknál az üzleteknél, ahol a kiemelkedő teljesítmény okozta leterheltségen túl a munkaerőpiaci helyzet is plusz kihívást jelent –, egy új, bruttó 30 ezer forintos juttatást is bevezetnek.

Az áruházak középvezetői alapbére – az üzlet méretétől, forgalmától és teljesítményétől függően – bruttó 380 és 540 ezer forint közötti sávban lesz. Az alapbért ezen felül a vállalat a jövőben is kiegészíti saját hűségprogramjának elemeivel.

A sparos dolgozók a hűségprogram révén továbbra is kihasználhatják a jubileumi juttatás és a SZÉP-kártya előnyeit, és megmarad a 13. havi juttatás, valamint a 15 százalékos dolgozói vásárlási kedvezmény havi 120 ezer forint vásárlási összeghatárig. Ez utóbbi jár az új belépőknek is. Aki autóval jár munkába, az a törvényben meghatározott 15 forint/kilométeres összeg helyett 35 forintot kap.

Közleménye szerint a cég 2017 és 2022 között 48,6 milliárd forint értékű bérfejlesztést hajtott végre saját forrásból. Erre a célra 2023-ban 8,7 milliárd forintot fordítanak.

Az infláció Magyarországon novemberben 22,5 százalékos volt, és a gazdaságfejlesztési miniszter szerint január-februárban még tovább, akár 27 százalékig nőhet. Nagy Márton szerint akkor várhatóan megáll az emelkedés, és az év végére egy számjegyűre mérséklődik.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!