Az EU közösen vásárol oltóanyagot és antivirális szereket a majomhimlő ellen
Dániából vesz az unió vakcinát, gyógyszert pedig egy amerikai cégtől.
Dániából vesz az unió vakcinát, gyógyszert pedig egy amerikai cégtől.
A múlt héten Erdogan török elnök még arról beszélt, ne is fáradjon a két ország azzal, hogy Törökországba küldi a képviselőit, mert nem fogják jóváhagyni a belépésüket.
A két ország NATO-csatlakozását ellenző Recep Tayyip Erdogan török elnök megvitatta velük a "terrorszervezetekkel" kapcsolatos aggodalmait.
A NATO-főtitkár szerint a két ország csatlakozási kérelmét gyorsan elfogadhatja a szervezet. Finnország és Svédország csatlakozásához még a vétót belengető Tayyip Erdogan török elnöknek is lesz azonban egy-két szava.
Svédország a két évszázada, Finnország a nyolc évtizede őrzött semlegességét adja fel azzal, hogy az Ukrajnát megtámadó Oroszországtól tartva hivatalosan is kérte felvételét a NATO-ba. Ehhez még a vétót belengető Tayyip Erdogan török elnöknek is lesz egy-két szava.
Kegyetlen kézilabdaedzőn háborodtak fel a szülők és felemás az oroszok sikere Mariupolban. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A múlt héten még azt mondta a török elnök, hogy csak fenntartásai vannak a két ország csatlakozásával szemben, most azonban keményebb hangot ütött meg.
Moszkva nem fog beletörődni a finn és a svéd NATO-tagságba Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes szerint.
Finnország vasárnap jelentette be, hogy benyújtja a csatlakozási kérelmét.
A norvégokon kívül a hollandok és a szlovákok is támogatásukról biztosították az északi országokat.
Magabiztosak vagyunk, bízunk saját képességeinkben, és akár a NATO nélkül is olyan erővel rendelkezünk, amely elriasztja a támadó szándékkal érkezőket - mondta a hvg.hu-nak adott interjúban Jari Vilén, aki Finnország budapesti nagykövete volt 2007-2012 között. A diplomata szerint hazája a NATO-hoz való csatlakozás révén nem segítséget remél az észak-atlanti szövetségtől, hanem jelentős mértékben hozzá kíván járulni Európa biztonságosabbá tételéhez.
A török elnök szerint ugyanolyan hiba lenne felvenni a közösségbe a két skandináv államot, mint 1952-ben Görögországot.
Az ország kétszáz éve őrzi semlegességét és a kormányzó szociáldemokraták számára az el nem köteleződés doktrínája szinte már vallási kérdésnek számít.
A finn államfő és a miniszterelnök közös nyilatkozatban jelentették be a döntést. Korábban erre az esetre Moszkva "komoly következményekkel" fenyegetett.
Jens Stoltenberg, NATO-főtitkár szerint már a tagfelvételi eljárás alatt megnövelhetik a NATO-jelenlétet Svédország határai körül és a Balti-tengeren.
Az ország utoljára Napóleon idején csatlakozott katonai tömbhöz és azóta is őrzi semlegességét.
Hamarosan benyújthatja csatlakozási kérelmét a NATO-nak Finnország és Svédország, amelyek vezetői ezt az orosz agresszióval indokolták. A német kancellár támogatja, a horvát elnök a boszniai horvátok miatt viszont vétózná az új tagok felvételét.