Erdogan konkrét támogatást vár a NATO-tól
A török elnök Brüsszelben a NATO főtitkárával, az Európai Tanács, valamint az Európai Bizottság elnökével tárgyalt, és egyértelművé tette, mit akar.
A török elnök Brüsszelben a NATO főtitkárával, az Európai Tanács, valamint az Európai Bizottság elnökével tárgyalt, és egyértelművé tette, mit akar.
A görög kormány közzétett vasárnap egy videófelvételt, amelyen az látszik, hogy egy katonai jármű elbontja a török oldalon a két országot elválasztó határkerítést.
Az égei-tengeri migránsútvonal lezárását Recep Tayyip Erdogan török elnök rendelte el, arra hivatkozva, hogy a Görögországba vezető tengeri út nem biztonságos.
Viszonylagos nyugalom uralkodik az északnyugati Idlíb tartományban – számoltak be a aktivisták és egy megfigyelő csoport.
A kormány a döntés meghozatalakor külön tekintettel volt a Törökország felől elindult migránsáradatra, annak biztonsági és járványügyi kockázatára.
A két államfő megegyezett, a terrorszervezetek ellen közösen harcolnak tovább.
A törökök szerint közel ötezer menekült próbált visszajutni az országba, de nem fogják engedni.
A szíriai kormányerők ellen offenzívát kezdett Törökország, és azzal próbál nagyobb támogatást kizsarolni az EU-tól és a NATO-tól, hogy bejelentette: kiengedi az unióba tartó menekülteket.
Kemény csoportba került a magyar csapat a Nemzetek Ligájában.
Beindult a diplomáciai nagyüzem az Európai Unió és Törökország között a görög-török határon kialakult menekülthelyzet miatt. A senkiföldjén még mindig több ezren táboroznak, és a feszült helyzetben egyre több az erőszak. Brüsszel ugyan hangsúlyozta, hogy nem enged a zsarolásnak, de ha nem akar egy újabb válságot, akkor kénytelen lesz egyezkedni Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, akit a szíriai helyzet is szorongat.
Több nemzetközi médium is közzétette azt a felvételt, amelyen az látható, hogy a görög parti őrség tagjai lövéseket adnak le egy menedékkérőkkel teli gumicsónak irányába.
Több tízezer menekült torlódott fel a török–görög határon: a törökök már átengedték őket, a görögök viszont nem engedik őket tovább, így lényegében a két ország között ragadtak. Gyors megoldás nem várható, az EU a hétre hívta össze a külügyminiszterek tanácsát, az Európai Tanács vezetője kedden látogat a határhoz.
A görögök cáfolnak. Egyelőre az sem kizárható, hogy a török propaganda terjeszti a hírt.
A törökök korábban lelőttek két szíriai gépet a térségben.
Pár órával korábban Ankarában is őrizetbe vették a cég három munkatársát.
Oroszország és Törökország megállapodott a feszültség csökkentéséről az észak-szíriai Idlíb tartományban, ahol az elmúlt napokban súlyosbodott a válság, miután több tucat török katona esett el a katonai műveletekben.
Ankara bejelentette, ezentúl nem áll módjában megállítani a Szíriából Európába tartó menekülteket. Nem kizárt, hogy a török nyilatkozat hátterében az áll, hogy Ankara a korábbinál nagyobb segítséget vár NATO-partnereitől. Az újabb incidens a török-orosz viszonyt is mérgezi.
Ankara úgy döntött, tovább már nem tartóztatja fel sem tengeren, sem szárazföldön az Európába igyekvő szíriai menekülteket.
Az iráni-török határtérségben történt a katasztrófa, több tucatnyi sérültről és legkevesebb kilenc halálos áldozatról lehet tudni.