A nagyszülők közel fele egész évben spórol, hogy ajándékot tudjon venni az unokának
Sok nagyszülő hitelt vesz fel az ünnepekre, de a nagyszülők harmada kevesebbet költ idén, mint tavaly.
Sok nagyszülő hitelt vesz fel az ünnepekre, de a nagyszülők harmada kevesebbet költ idén, mint tavaly.
Szentkirályi Alexandra a tiszás Molnár Dánielt húzta.
Egy kis tervezéssel és tudatossággal rohanás, idegeskedés és pazarlás nélkül is meg lehet oldani az ünnepeket. Ha új szokásokat vezetünk be a családba vagy megfogadunk pár ötletet, akkor nemcsak nyugodtabb, de zöldebb is lehet a karácsonyunk.
Mit jelent, hogy az „elvárásainkkal" kell foglalkoznunk karácsony előtt? Hogyan lehet öröm, és nem teher az ajándékozás? Mire figyeljenek a szülők, hogy a gyereknek tökéletes legyen az ünnep – és miért kell ehhez magukra is vigyázniuk? Most van-e itt az idő konfliktusokat rendezni? Ezekről beszélgettünk wellbeing podcastunk karácsonyi, évadzáró epizódjában.
A nagy költekezés közben érdemes odafigyelni, hiszen a nem tisztességes kereskedők is ugyanúgy készülnek a pénzszórásra.
Több mint tíz százalékkal többet költenek a szülők a gyerekek húsvéti ajándékaira idén.
A kistelepüléseken és az alacsonyabb végzettségűek családjaiban még ennyi pénz sem jut az ajándékozásra.
Leginkább Legót vesznek a gyerekeknek, de népszerű a társasjáték is.
Lányos anyák és fiús apák.
Az ajándékok beszerzése sokaknak teher az ünnepek előtt, a DW most mutat néhány példát, hogyan lehet másképp csinálni.
Az idei év történései után felesleges ajándékok helyett valóban érdemes inkább családunk és barátaink öngondoskodását támogatni. De miért fontos, hogy idejében elkezdjük bebiztosítani a jövőnket? Hogyan álljunk neki? Mik azok a szempontok, amik alapján kiválaszthatjuk a számunkra legmegfelelőbb öngondoskodási eszközt? Interjúnk Nagy Csabával, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (ÖPOSZ) elnökével.
A kereskedők a járványból is megpróbálják kihozni a maximumot: se szeri, se száma a karanténajándékozási ötleteknek. Az online értékesítés szinte biztosan csúcsokat dönt idén is, a felmérések pedig arról szólnak, hogy időben és pénzben is többet fordítunk ajándékokra, mint korábban. És keletje van az adományozásnak is.
Egy meglepő ötletből lett jól menő családi vállalkozás Nizzában, miután rövid idő alatt kiderült, hogy az emberek örülnek, ha a postás egy nagy dobozzal csönget be hozzájuk, és még jobban, ha abból egy gázzal töltött léggömb repül elő egy üdvözlőkártyával vagy egy kis ajándékkal.
Az egymás közötti öröklés után sem kellene fizetni egy most benyújtott törvényjavaslat szerint.
A sokszor kiüresedettnek, konvencionálisnak érzett karácsonyi találkozások és „ajándékcserék” nagyon fontos szerepet töltenek be a lelki jóllétben – hangsúlyozzák pszichológusok. Még akkor is, ha nem mindig könnyű meglátni a pozitívumot az ünnepek alatti rohanásban, a családi beszélgetésekben vagy a végeérhetetlen közös étkezésekben.
Birtoklási vágy, mohóság, elégedetlenség – egy gyerekpszichológus szerint maradandó bajokat okozhat a gyerekeknek, ha túlzásba visszük az ajándékozást.