Varga Mihályék ellenőrizték, hogy hiányzik-e valami a Magyar Nemzeti Bank aranytartalékából
Nem csak megnézték, meg is mérték.
Nem csak megnézték, meg is mérték.
Mintha csak egy kis persely lenne az Egyesült Államok aranylerakója, Fort Knox: a Föld aranyának 99,999 százaléka egészen máshol, ráadásul egy helyen található. Azonban van egy meglehetősen rossz hír a helyszínnel kapcsolatban.
A HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközpont kutatói is részt vesznek a CERN LHC ALICE (A Large Ion Collider Experiment) kísérletben, amely a nagyenergiás nehézion-ütközéseket vizsgálja, és kimutatta az ólom arannyá alakulását ultraperiférikus ütközésekben.
A többség szemében értékőrző megtakarítás, de hosszú távon jó befektetés is lehet az arany. Nem csak fizikai rudakat vehetünk, a részvénypiacon is kihasználhatjuk a nemesfém drágulását.
Nyaktörő iramú drágulásba kezdett a platina, a múlt héten közel 11 éves csúcsra emelkedett az ára, és a látványos ralinak az elemzők szerint még koránt sincs vége. Az árfolyam sokat köszönhet az elektromos autózás átmeneti megtorpanásának, de még annál is jóval többet a csinosba öltöző kínaiaknak.
Arany szivárog a Föld fémes magjából a felszíni vulkanikus kőzetekbe – állapította meg egy, a Göttingeni Egyetem vezette kutatócsoport.
Nagyon kevés arany nagyon rövid időre, de ez így is nagyon nagy siker – komoly eredményről számolt be a CERN, melynek során ólmot sikerült arannyá „változtatni”.
Akármennyire igyekszik az amerikai gazdasági kormányzat győzelmi kampánnyal tálalni a védővámokat és a gazdasági hadakozást világszerte, könnyen lehet, hogy egy lábonlövéssel érnek fel Donald Trump intézkedései. A dollár szenved, és ez pár évtizedes nosztalgiával az arany reneszánszát látszik előidézni. Vagy éppen az euró lesz a nyerő, netán a jen?
Évtizedeken át vizsgálták a kutatók a NASA és az Európai Űrügynökség által rögzített adatokat, és most úgy tűnik, ennek eredményeként sikerülhet közelebb kerülni annak megértéséhez, hogy hol keletkezhettek az univerzum nehezebb elemei.
A vámháborús idők bizonytalanságait az abszolút hozamú befektetési alapok segíthetnek átvészelni, az állampapír és az arany is jó döntés lehet. Aki kockáztatna, annak a régióban érdemes nézelődnie.
Nem csak a részvénypiacokat kavarta meg, hogy az amerikai elnök beleállt a Fed-elnökbe.
Trump vámháborúja és konfrontatív politikája húsvétkor is mozgatja a piacokat. A dollár gyengült (így a forint erősödött), a fő menedékeszköz arany árfolyama történelmi rekordot döntött, az olaj ára esett.
A Goldman Sachs jelentőset emelt a nemesfém célárán.
Kecsegtető lehet bevásárolni a zuhanó részvényekből, de akár évekbe is telhet, mire megtérül a befektetésünk, ha egyáltalán. Ha megtakarításainkat mentenénk, egy-egy megbízható valuta vagy nemesfém, esetleg államkötvény jobb választás lehet. Persze tegyük hozzá, hogy a mai, egyre kiszámíthatatlanabbnak tűnő világban tuti tipp nincsen.
Az ausztrál Earth AI egy speciális algoritmus segítségével mutatta meg, hol lehet réz, kobalt vagy épp arany Ausztráliában. A bányászati cégek mégis szkeptikusak.
Amerikai kutatók olyan módszert dolgoztak ki, ami környezetbarát módon és hatékonyan vonja ki az aranyat az e-hulladékból, majd segít hasznosítani a szén-dioxidot.
Kisgyerekként a pénzzel először arany formájában találkozunk az animációs meséknek köszönhetően, később azonban elfelejtjük az aranyat, mint befektetési lehetőség.
Átalakított autókban vitték át az aranyat a határon, az ékszereket, tömböket, érméket aztán Németországban adták el.
Az arany határidős jegyzése 2856,3 dolláron állt unciánként az amerikai kereskedés kezdetekor, azóta is drágul.
A Román Nemzeti Történeti Múzeum igazgatójának kell mennie a hollandiai betörés miatt. A román kormányfő nem érti, miért nem voltak a múzeumban biztonági őrök.