#aszály

Mentik a szolnokiak ivóvizét is a szárazság miatt

Szolnokon az ivóvízellátás, másutt az öntözés miatt kell a vizeket kormányozni, hogy odajusson, ahol szükség van rá. A vízügyesek összehangolt öntözési menetrendet készítettek, amelyet minden érintett gazdálkodónak be kell tartania. Szerda óta vízhiány elleni védekezési készültség van.












És akkor a kormány behódolt Brüsszelnek, hogy mentse a süllyedő forintot

Szabadesésben gyengült a forint, az esést csak a kormány és a jegybank együttes munkájával sikerült lassítani. Majdnem 12 százalékra nőtt az infláció, és egyelőre senki nem tudja, hogyan lehetne lassítani. Az Alföldön aszály pusztít, a világ legnagyobb csokigyárában meg a Magyarországról származó szójalecitin. Ez volt a hét a gazdaságban.