Robotzsarut fejlesztett Kína, hálóvetőt és könnygázt is kapott – videó
Arcfelismerő technológia segítségével azonosítja a bűnözőket az az új kínai robot, ami az utcákat járva, a rendőrök mellett teljesít szolgálatot.
Arcfelismerő technológia segítségével azonosítja a bűnözőket az az új kínai robot, ami az utcákat járva, a rendőrök mellett teljesít szolgálatot.
Koreai kutatók fejlesztése akár napi valósággá tenné azt, ami a 2002-es Különvélemény (Minority Report) című filmben még a fantázia világába tartozott: a bűncselekmények megjóslását.
„Meghackeltük a hackereket” – sikeres volt a LockBit elleni hatósági művelet, a kiberbűnszervezethez kapcsolható embereket is letartóztattak több országban.
A hírhedté vált Pegasust fejlesztő NSO mellett Izraelben van a hasonlóban utazó Cellebrite cég székhelye is. A vállalat állítja, hogy elkötelezettje szoftvere törvényes és etikus felhasználásának, ennek ellenére úgy tűnik, valamiért nem szeretné, ha nyilvánosságra kerülne, hogy programjával végeznek megfigyeléseket a rendőrök és egyéb kormányzati szervek. Pedig két éve még maga a cég haknizott ezzel.
A Ndrangheta az olasz szervezett alvilág legveszélyesebb és leghatékonyabb szerveződése. Számos okból jóval nehezebb felszámolni, mint a Keresztapából ismert Cosa Nostrát, mondja a Neue Zürcher Zeitungban a svájci olasz „maffiaszakértő".
A gyermek már nincs életveszélyben és az édesanyját is megtalálták.
Uniós rendőrségi együttműködési kódexet javasol az Európai Bizottság, amelynek célja, hogy fokozza a tagállamok közötti bűnüldözési együttműködést, valamint korszerűbb információcsere-eszközöket biztosítson a rendőrök számára az EU-ban.
Heti több kilónyi kokaint hozatott be az országba az a jól konspiráló magyar drognagykereskedői hálózat, amelynek a létezéséről a magyar rendőrök nem is tudtak, egészen addig, míg az amerikai FBI egy zseniális trükkel rájuk nem irányította a figyelmet. Az FBI munkatársai és az ausztrál nyomozók néhány éve egy sörözés közben találták ki azt a csalit, amivel aztán világszerte megvezették a főleg drogban utazó nemzetközi bűnszervezeteket. A terv annyira jól sikerült, hogy jelenleg ellátási zavar van a magyar kábítószerpiacon is.
Az iPhone X-ben jelent meg először az Apple által fejlesztett Face ID, aminek köszönhetően már arccal is fel tudjuk oldani a készüléket. Az amerikai hatóságok embereinek viszont komoly odafigyelést igényel, hogy még véletlenül se nézzenek bele a mobilba.
Újabb menetéhez érkezett az Apple kontra hatóságok viadal: most épp a cupertinóiak visznek be egy ütést.
Új módszerekkel az eddiginél sokkal részletesebb bűnözői profil felrajzolása is lehetséges az ujjlenyomatokból, de a bőrredők tanulmányozása hamarosan az egészségügyben is kulcsszerephez juthat.
Az új technológiák lehetőséget adnak a bőrredők közé szorult egészen apró molekulák elemzésére is, ebből pedig rengeteg mindenre lehet következtetni.
Csengcsoui rendőröket olyan napszemüveggel látták el, amely felvételt készít az emberekről, majd összeveti a látottakat a rendőrségi körözési listával.
Úgy tűnik, Kínában azon dolgoznak, hogy a térfigyelő kamerák még a bűn elkövetése előtt "leleplezzék" a gyanúsítottakat.
Bő hét évvel ezelőtt szőtt tervet egy fifikás ember, 45 millió forintot ki is húzott kutyák "hidroterápiás futópadjának továbbfejlesztésére" az EU-ból és a magyar államtól. És csak most lett vádemelés az ügyből. Az erőszakos ügyek felderítése jól megy, de korrupciós ügyekben csak kevéssé sikeres a magyar bűnüldözés, főleg, ha magasabb politikai szál is felbukkan.
Magyarországot évek óta szétlopják. Befizetett adónk, illetve a Magyarországnak jutó európai uniós támogatás jelentős része politikusok és politikusokhoz közel álló vállalkozók, illetve strómanok zsebében landol. A jelenség nem új, hiszen a Gyurcsány Ferenc vezette MSZP ebbe bukott bele, a második Orbán-kormány csak új szintre emelte a kormányzatból szervezett bűnözést.
A Microsoft és New York közösen mutatta be a Domain Awareness System (DAS) névre hallgató rendszert, amellyel a rendőrök egyetlen helyen, majdnem valós időben láthatják és elemezhetik a városban történő eseményeket.
A bűnüldözés a rendőrség dolga - jelentette ki az Országos Rendőr-főkapitányság rendészeti főigazgatója csütörtökön Debrecenben, a Hajdú-Bihar megyei közgyűlésen.
Egy évtizede nem volt olyan magas az ismertté vált bűncselekmények száma Magyarországon, mint tavaly, vagyis a gazdasági válság negyedik esztendejében – derül ki a Legfőbb Ügyészség által a HVG rendelkezésére bocsátott, egyelőre még csak részleges bűnözési adatokból.