Szorul a hurok? Lehet, hogy Farkas Flórián hívását már nem veszi fel a Főnök?
Újabb nyomozás indult a Farkas Flórián kezében összpontosult Híd a munka világába programmal kapcsolatban. Fenyegetik a volt romaügyi biztos ellen szervezkedőket.
Újabb nyomozás indult a Farkas Flórián kezében összpontosult Híd a munka világába programmal kapcsolatban. Fenyegetik a volt romaügyi biztos ellen szervezkedőket.
Voltak papok, akikkel sok mindent műveltek, mígnem belenyugodtak a békepapi mozgalomba. Mások sok mindent műveltek, őket zsarolással kényszerítették a békepapok sorába. A szervezetet 1989-ben számolták föl.
Az utókor szerencséje, hogy szinte közvetlenül a halála előtt sikerült napjainkig eljuttatni és lezárni a Mink Andrással tíz évvel ezelőtt elkezdett életútinterjút. A címe egészen pontosan: A tér tágassága. Életútinterjú.
Számszerű bizonyítékokat talált a HVG arra, hogy az Orbán-kormány már az iskolák normál működtetését is a szülői pénztárcákra alapozza.
Külföldi titkosszolgálatok, az ellenzék és egy – feltehetően a saját szakállára dolgozó – piti zsaroló is képbe került a Borkai-ügy kapcsán. A botrány kirobbantói körül mindenesetre nagyobb erővel zajlik a nyomozás, mint a korrupciógyanút felvető alapügyben.
Az Indexen megjelent egyik cikk kapcsán addig hergelte magát a kormányzati médiabirodalom, míg nyílt antiszemita uszításba nem fordult a kampány.
Furgonnal követték a HVG újságíróit a Viresol gyáránál, csak mert fotókat készítettek a szennyezési botrányba keveredett üzemnél. Az Orbán-kormánynak tíz év alatt sikerült elérnie, hogy akkor se lehessen bízni a hatóságokban, ha esetleg igazat mondanak.
A Fidesz mára egy átnevelőtábor lett – állította az apai ágon olasz, anyai ágon magyar történész, akinek most jelent meg könyve Orbán Viktorról Olaszországban, „Orbán. Egy despota Európában” címmel. Bottoni szerint Orbán egy regionális influenszer, aki a budai terepjárósoknak elad egy Fideszt, a berettyóújfalui kétkezi munkásnak elad egy másik Fideszt. Zsarnoki, predátor állam a Fideszé – mondta interjúnkban.
Harminc éve, 1989. november 26-án volt a négyigenes népszavazás, amely megakadályozta, hogy az MSZMP embere legyen a köztársasági elnök. Az SZDSZ ekkor vált népszerűvé, de későbbi hanyatlásának kezdetét is ez jelentette. A Fidesz viszont 2010 után újra elővette Pozsgay Imrét.
Bőven van még hely az egyetemeken, bár a keresztféléves eljárásban leginkább a diplomásoknak van esélyük a továbbtanulásra, hiszen ott túlnyomó részben mesterképzéseket hirdetnek meg.
Sorozatunkban a HVG 10, 20, 30, 40 éve megjelent cikkeiből válogatunk.
Visszakozás lett a vége, mégsem kell középfokú nyelvvizsga a felvételihez. Ez egy csapásra megoldotta több ezer felvételiző kínját, és megmentett a csődtől több felsőoktatási intézményt is, de a magyar fiatalok katasztrofális nyelvtudása nem javul.
Hazai nyugdíjparadoxon: öregedő ország, kevesebb nyugdíjas, és ráadásul – kormányzati Erzsébet-utalvány ide vagy oda – anyagilag is egyre mostohább helyzetbe kerülnek.
Budai villa és balatoni nyaraló, milliós órák és táskák, bérelt luxusautók és helikopter, drága külföldi kiruccanások. Múlt héten bejelentett válása után új magyarázatot kell majd kitalálnia Rogán Antalnak, ha folytatni akarja eddigi életvitelét. Kérdés az is, hogy második feleségének üzleti vállalkozásai túlélik-e a szakítást a propagandaminiszterrel.
A Fidesz potenciális politikai szövetségest lát a magyarországi kínaiakban, akiket itt élő üzletemberek révén próbál meggyőzni. Internetes csoportokban és elegáns éttermekben egyaránt kampányoltak.
A kormánypárti törvénygyár működését akadályozni próbáló honatyákat nemcsak manapság, hanem már 105 éve is kitiltással próbálták rendszabályozni. Igaz, 1912 nem ezért, sokkal inkább a rendőrség üléstermi bevetése miatt lett a T. Ház történetének egyik legviharosabb éve.
Tovább korlátozza a parlamenti ellenzék jogait a kormánypárt a Tisztelt Ház tekintélyének és méltóságának megőrzésére hivatkozva. Amikor a Fidesz maga használt és használ hasonló eszközöket, mint most az ellenzék, azt nem kifogásolja.
Orbán Viktor inkább megnehezíti legalább hárommillió ember életét, csak nehogy az ellenzék a maga képére tudja formálni az irányítása alá került nagyvárosokat. Ezzel maga a miniszterelnök került kényszerpályára.
A CEU és az MTA elleni meccseket finomabb módszerekkel és jobb kommunikációval meg lehetett volna nyerni, az is csak a nyugdíjasokat hozza lázba, hogy Tormay Cécile-t hány órában tanítsák – mondja L. Simon László volt kulturális államtitkár, fideszes parlamenti képviselő. Interjú.
Idén 40 éves a HVG. Sorozatunkban a hetilap 10, 20, 30, 40 éve megjelent cikkeiből válogatunk.