Piacra dobták a Ctrl-C-V billentyűzetet, viszik, mint a cukrot
Annyira megtetszett a Stack Overflow felhasználóinak egy április 1-jei tréfának szánt billentyűzet, hogy végül elkészítették azt a fejlesztők.
Annyira megtetszett a Stack Overflow felhasználóinak egy április 1-jei tréfának szánt billentyűzet, hogy végül elkészítették azt a fejlesztők.
Fogtunk egy méretes hátizsákot, belepakoltuk az egyik legújabb gamer notebookot, jó néhány hasznos kiegészítőt, és megnéztük, hogy nyaralás közben a 35 fokos melegben mennyire élhetők a számítógépes játékok.
Az Apple új szabadalmi terve a billentyűzetre vonatkozik, de az egész laptop méretére hatással lehet.
Tovább próbálkozik az Apple, hogy lecserélje a klasszikus billentyűzetet, és valami újat alkosson helyette. A cég egy januárban előkerült szabadalmi terve szerint a billentyűket kijelzők váltanák fel.
A számítástechnikai eszközökön, így az egéren és billentyűzeten is megjelenhetnek különféle kórságok. Az AZIO újdonsága olyan bevonattal rendelkezik, amely nagyban csökkenti ennek az esélyét.
A pillangó mechanizmussal ellátott billentyűzet után újfajta megoldáson töri a fejét az Apple. Az elképzelésük megoldana egy régi problémát, de néhány kérdést is felvet.
A magyar-belga-amerikai alapítású Thumba olyan billentyűzetet alkotott, amellyel valóban gyorsan lehet gépelni a mobilokon. A fejlesztés nemrég szabadalmat kapott az Egyesült Államok szabadalmi hivatalától (USPTO).
Kétféle módja is van annak, hogy a felhasználók kiiktassák a billentyűzetükről a véletlen lenyomódás esetén zavaró Windows gombot. A kényelmesebb mód még csak korlátozottan érhető el, a bonyolultabb metódus viszont már most is elvégezhető.
Egy kis hozzáértés nagy hasznot hozhat – újdonságokat talált ki a Windows 10-et új képességekkel felruházó PowerToys csomagjába a Microsoft.
Ha már van Linux operációs rendszer, miért ne legyen hozzá megfelelő billentyűzet – gondolhatták a coloradói System76 cég munkatársai, és merészen megváltoztatták a hagyományos adatbeviteli eszközt.
A járvány miatti karanténos időszakban túlságosan sok szabadideje lett egy ezermester youtubernek. Az alábbi videóból kiderül, miért.
Az Apple-rajongók 2015 óta szidják a cég butterfly billenyűzetét, mert hosszú távon sok esetben használhattlanná teszi a gépet. Most úgy tűnik, az Apple végre lép az ügyben.
Komoly sebezhetőségre bukkantak a Fujitsu egyik vezeték nélküli billentyűzetében. A hackerek segítségével távolról is vírusokat telepíthetnek a számítógépre.
Még márciusban a felhasználókhoz kerül a Google böngészőjének új verziójába, amelybe egy olyan funkció is bekerül, amitől kényelmesebb lesz majd a zenék/videók lejátszása.
Szövegíráskor az iPhone szóközével egérpaddá változtatható a billentyűzet, így az elgépelt szöveget pillanatok alatt javíthatjuk.
A nyáron bemutatott funkciót fejlesztette tovább a Google az androidosok és iPhone-osok által is használható Gboard alkalmazásában, így mostantól gyorsan készíthetünk személyre szabott ikont magunkról.
Elsősorban az átlagosnál nagyobb képernyővel rendelkezők lesznek hálásak a Gboard újdonságáért.
A számítástechnikában is találni különleges eszközöket, melyek prémium minőségük miatt tűnnek ki a sorból. A Rama Works új klaviatúrája pedig azért is, mert majdnem 300 ezer forintba kerül.
Az iFixit máris elkezdett szétszedni egyet a bivalyerős új MacBook Prók közül, hogy megnézze, milyen munkát végzett az Apple. Az első érdekességet nem tartott sokáig megtalálni.
Zsebre vágott okostelefonunk teljesítménye manapság már egy asztali számítógépével vetekszik. Így tényleg csak rajtunk múlik, hogy bárhol és bármikor munkára fogjuk. A mobil munkavégzéshez mutatunk néhány appot és hasznos kiegészítőket.