Itt a bőr alá ültethető vezeték nélküli töltő
Hajlékony, és csak olyan összetevőkből épül fel kínai kutatók új, bőr alá ültethető töltő/akkumulátora, mely a gyógyszeradagoló eszközök energiaellátását segítheti a jövőben.
Hajlékony, és csak olyan összetevőkből épül fel kínai kutatók új, bőr alá ültethető töltő/akkumulátora, mely a gyógyszeradagoló eszközök energiaellátását segítheti a jövőben.
A környezet is jól jár, és mi is kapunk egy csomó szép virágot, ha már nincs szükségünk többé az iGreen Gadgets új telefontokjára – abból ugyanis több virág is ki tud hajtani, ha elültetjük.
Nem csak biológiailag lebomló – tehát környezetbarát – lehet a Newcastle és a Northumbria Egyetem kutatói által kifejlesztett, gombaalapú ruhaanyag, de önmagát is képes lehet javítani.
Az emberi test könnyebb és környezetbarátabb lebomlását segítik a Loop temetkezési termékei, melyek nem is számítanak különösebben drágának.
Nagyon nem mindegy hol, milyen körülmények között végzi a bioműanyag-szemét: az óceánban ugyanis a jelek szerint ugyanúgy nem bomlik le, mint a hagyományos műanyag.
A Fomes fomentarius gombafajból többféle anyagot is létre lehet hozni, melyek amellett, hogy remekül kiváltják a műanyagot, még a hulladékkérdést is megoldhatják, ugyanis biológiailag lebomlanak.
A megalkotója szerint ugyanakkora védelmet biztosít a biológiailag lebomló, virágmagokat rejtő szájmaszk, mint egy otthon készített textil változat.
Az étterembe járók igénye megnőtt az egészségesebb és környezetet kevésbé terhelő ételekre, ráadásul a koronavírus-járvány most lökést adott olyan szemléletváltásnak is, mint az alapanyagok helyi termelőktől beszerzése. Ezekről, vagyis a zöld vendéglátásról beszélgettünk Szabó Eszterrel, a Felelős Gasztrohős Alapítvány kommunikációs vezetőjével, és Patai Zoltánnal, a NetPincér ügyvezetőjével.
Egyszerre nyújt megoldást a keletkező élelmiszer-hulladékokra és a koronavírus-járvány miatt eldobott, egyszer használatos műanyag maszkok problémájára egy brit tervező.
Zavaros a biológiailag lebomló műanyagok meghatározása és az is, mit csinálhatunk velük használat után: mennyire nyújtanak megoldást a műanyagproblémára a bio alapú és a komposztálható alternatívák, ha ugyanúgy egyszer használatos termékek készülnek belőlük?
Októbertől háromféle környezetbarát csomagolóeszközzel találkozhatnak a vásárlók az áruházlánc gyümölcs- és zöldségrészlegén.
Soha nem esett még annyi szó a csomagolásról, mint mostanában, 2021 januárjától pedig búcsút kell vennünk számos egyszer használatos műanyag terméktől. Egyre ismertebbek és népszerűbbek az ehető tányérok, poharak és evőeszközök, amelyeket elfogyaszthatunk, vagy komposztálhatunk. Van, aki szerint ez mentheti meg a világot a műanyaghulladéktól, mások szerint viszont ez távolról sincs így.
Ráadásul lebomlóak is, így az eldobható maszkok nem szennyezik a környezetet sem.
Csak az elviteles dobozok forgalma a duplájára nőtt az elmúlt hónapokban.
Újrahasznosítható és biológiailag lebomló szívószálat fejleszt a finn Stora Enso, a világ egyik legnagyobb papírgyára, amely a Sulapac nevű helyi startup vállalkozással együttműködve veszi fel a harcot a műanyagszennyezés globális problémájával.
A dán Carlsberg sörgyártó a világon először biológiailag lebomló üveget fejleszt. A fenntartható forrásból származó fa-, illetve papírrostokból készülő sörösüveg a hírek szerint nagyon könnyű lesz és három év múlva már be is vezethetik.