Döntsünk a bizalom mellett, hogy megtaláljuk a társunk
Olyan világban élünk, ahol szinte általános a társadalmi bizalmatlanság, a versengés, az irigység. Csoda, ha mi is bizalmatlanok vagyunk, pláne ha a párunk megtalálásáról van szó?
Olyan világban élünk, ahol szinte általános a társadalmi bizalmatlanság, a versengés, az irigység. Csoda, ha mi is bizalmatlanok vagyunk, pláne ha a párunk megtalálásáról van szó?
Azt jelenti, ha nyílt szívvel élünk, hogy vállaljuk önmagunkat, megéljük és megmutatjuk az érzelmeinket, az esendőségünket és a hibáinkat is, annak ellenére, hogy esetleg mások nem értenek meg, vagy talán nem kérnek belőlünk. Mégis, csak így élhetünk igazi életet.
Az is kiderül a szakmák iránti bizalmat tételező nemzetközi felmérésből, hogy „úgy általában" mennyire bíznak a magyarok az emberekben. HVG-ténytár.
A döntéshozókat a világon sehol nem szívelik igazán, a magyarok azonban szinte mindennel és mindenkivel kapcsolatban szkeptikusak – derül ki az Ipsos nemzetközi kutatásából.
Nem biztos, hogy jó ötlet mesterséges intelligenciát hívni segítségül, ha a barátunknak írunk üzenetet – állapították meg az Ohiói Állami Egyetem kutatói.
A bizalom lehet a kulcsa annak, hogy az ember és a robot együtt tudjon dolgozni – állítja a Virginiai Egyetem adjunktusa, aki szerint a robotok az emberek segítői, és nem kiváltói lehetnek a munkában.
Magyarországon a válaszadók több mint negyedének az infláció a legnagyobb problémája.
Közel felük pedig csalódott amiatt, hogy az ország az Unió elhagyása mellett döntött.
Bár a pszichopátia leírásában sorjáznak a negatív tulajdonságok, az ilyen emberek olykor kifejezett evolúciós előnyökkel rendelkeznek. Ezt az ellentmondást próbálta feloldani a Cambridge-i Egyetem kutatója.
Az, hogy jól vagyunk, az utóbbi években szinte egyáltalán nem hangzik el. Pedig jóllétünk nem a körülményektől függ – az alábbi történetek ezt mutatják.
Hogy optimista legyen? Hogy felnőtt korában bizalommal forduljon a külvilág és az emberek felé, de vigyázzon is magára? Legelőször saját magunkkal kell tisztában lennünk.
A párkapcsolatok többsége a hatalom tekintetében is a mindkét fél számára elfogadható egyensúlyra törekszik, a probléma ott szokott felmerülni, amikor a felek mást és mást gondolnak elfogadhatónak.
„Mindenki megvan” – gyakran kapjuk ezt a kétszavas választ a kutyafuttában történő találkozások alkalmával feltett, sablonos „Hogy vagytok?” kérdésre. Ha azonban ez családi körben hangzik el, biztosak lehetünk abban, hogy a valódi odafigyelés hiánya miatt meglazult a tagok közötti láthatatlan kötelék.
Szerencsések, de nagyon kevesen vannak, akiknek szinte természetes módon alakult ki és maradt meg mindörökké a bizalmuk a partner iránt. A többiek figyelemmel, állandó tudatossággal, elfogadással és optimizmussal érhetik el ugyanezt.
Az Ipsos globális közvéleménykutatása szerint világszinten is szűkmarkúan bánunk a bizalmunkkal, de a legkevésbé a kormányt és a médiát tüntetjük ki vele.
Hortobágyi Károly-díjas magyar artisták, kilencszeres világrekorderek, ötvenévesen is magyar és külföldi előadások, cirkuszok, show-műsorok és tévéprodukciók állandó sztárjai. Életükben, pályájukon legfontosabb a család, valamint a bizalom önmagukban és a másikban. Rippel Ferenccel és Rippel Viktorral beszélgettünk.
Bizonyára sokan egyetértünk azzal a gondolattal, hogy optimistának lenni, bizalommal és reménységgel tekinteni a jövőbe hasznos dolog, ugyanakkor sokszor kifejezetten nehéz. A szemléletváltáshoz Harmat László pszichológus nyújt néhány támpontot.