szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ezekben az intézményekben a „woke mozgalom ideológiája” a meghatározó, és a Terror Háza Múzeum igazgatója szerint nincs rá szükség, hogy az ilyesmi itthon teret nyerjen.

Interjút adott a 168 Órának Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum igazgatója. A beszélgetés csütörtökön lesz olvasható, de a lap egy rövid részletet már ma, szerdán leközölt ebből.

Eszerint Schmidt a közvélekedéssel szemben nem tartja magát a kormány „főideológusának”, de azt nem tagadta, hogy Orbán Viktor miniszterelnökkel hosszú évekre visszatekintő barátságot ápol.

A sokak által kritizált, kínai Fudan Egyetem ügyében azt mondta: azért nem akarnak nyugati egyetemet Magyarországra hozni, mert a Yale-en vagy a Harvardon „a woke mozgalom ideológiája” a meghatározó, ám szerinte hazánktól ez a fajta szellemiség teljesen idegen, így semmi szükség arra, hogy itthon is teret nyerjen.

Szerintem, ha a Yale vagy a Harvard akarna jönni, arról is lehetne tárgyalni, bár én nem szeretnék most nyugati egyetemet idehozni”

– mondta.

Az interjúban szóba került az is, hogy a magyar futballválogatott nem térdelt le az írekkel játszott barátságos mérkőzésen. Schmidt Mária erről azt mondta, az egy „import cucc”, és nem rólunk, nem a mi múltunkról, nem a mi jövőnkről szól. A térdelésről mint gesztusról azt mondta, szerinte ez a „jóemberkedésről szól”.

Schmidt Mária szerint az Európai Unió (EU) nem azzal foglalkozik, amivel valójában kellene. A főigazgató emellett azt is mondta, hogy az EU által hozott elítélő határozatok valójában semmit nem érnek, és hogy az unió az Amerikai Egyesült Államok haderejének védőhálójára szorul. Szerinte „nem az Európai Unió feladata, hogy a világ erkölcsi tanítómestere legyen”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!