Napokon belül jobbra fordulhat a Huawei sorsa
Az amerikai keresledelmi minisztérium hamarosan elbírálhatja azoknak az amerikai cégeknek a kérelmét, amelyek szeretnének kereskedni a Huaweijel.
Az amerikai keresledelmi minisztérium hamarosan elbírálhatja azoknak az amerikai cégeknek a kérelmét, amelyek szeretnének kereskedni a Huaweijel.
Augusztus 19-én hivatalosan is lejár az amerikaiak Huawei ellen hozott szankcióinak felfüggesztése, de az ügyet jól ismerő informátorok szerint vasárnap újabb 90 nappal hosszabbíthatják ezt meg.
A Huawei ellen hozott szankciók csak egy részét törölte el Donald Trump a szombati G20-as csúcson, a kínai vállalat pedig továbbra is ott virít az USA feketelistáján.
Az Egyesült Államok elnöke csütörtökön beszélt a sajtónak a Huawei-embargóról, és igen furcsán fogalmazott.
A Földművelésügyi Minisztérium szerint az orosz embargó kibővítése elhanyagolható Magyarország exportjára nézve.
Moszkvának feltűnt, hogy az idén jelentősen nőtt az Oroszországba irányuló szerb zöldség- és gyümölcsexport. A gyanú szerint Szerbia az Európai Unió országaiból is szerzett be árut és azt szállította tovább Oroszországba, noha Moszkva tiltja az EU-ból származó termékek bevitelét.
Moszkva a szankciók megszüntetését szeretné elérni. Erről beszélt olasz üzletemberek előtt Rómában Oroszország gazdaságfejlesztési minisztere.
Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök 2017. december 17-ig meghosszabbította az élelmiszerembargó alá eső termékek megsemmisítéséről rendelkező kormányrendelet hatályát. Az online hivatalos közlönyben pénteken jelent meg, hogy az augusztus 5-én lejárt rendelet hatályát a kormányfő szerdán meghosszabbította.
Oroszországban két év alatt 31,6 százalékkal emelkedtek az élelmiszerárak a nyugati országokkal szemben bevezetett embargó következtében - közölte kedden a RIA Novosztyi hírügynökséggel az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium illetékese.
Peking kereskedelmi embargót rendelt el Észak-Korea ellen.
Miközben Moszkva két kézzel szórja a pénzt, a bevételei nagyon megcsappantak.