Földgázháború készül Európa és az USA között?
A washingtoni szenátus külügyi bizottsága megszavazta, hogy alkalmazzanak szankciókat azok ellen a cégek ellen, melyek részt vesznek az Északi Áramlat 2 tenger alatti földgázvezeték építésében.
A washingtoni szenátus külügyi bizottsága megszavazta, hogy alkalmazzanak szankciókat azok ellen a cégek ellen, melyek részt vesznek az Északi Áramlat 2 tenger alatti földgázvezeték építésében.
„Nem akarom ezt a vezetéket, de azt sem akarom, hogy úgy tűnjön, mi, amerikaiak diktálunk. Azt szeretném, ha maguk az érintettek állnának el ettől” – nyilatkozta meglehetősen kevéssé diplomatikusan az USA berlini nagykövete a Handelsblatt portálnak. A lap értékelése szerint ha Trump komolyan akarja, megtorpedózhatja a gázvezetéket.
Az ifj. Chikán Attila vezette Alteo Group eddig se arról volt híres, hogy beállt volna a kormányzat energiapolitikai "szélirányába", de a piaci alapon megtérülőnek gondolt zöldenergiás beruházásaik sorába most először kerültek naperőművek. 800 milliót invesztál ebbe a cég.
A republikánus elnökjelöltség-várományos azok közé tartozik, akik szerint a globális felmelegedés humbug. Észak-Dakota fővárosában, egy olajipari konferencián nyilatkozott először komolyan energiaügyekben, de a politikai elemzőket nem érhette nagy meglepetés. Trump szerint a klímaegyezmény árt az amerikai vállalatoknak.
Az MVM valamint a BKV egykori vezérigazgatója is egyengetheti a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban született új energiapiaci elképzelések útját – értesült a Népszabadság. A lap úgy tudja, hogy Kocsis István egyeztetett Csiba Péterrel, az MVM 2015-ben kinevezett vezetőjével.
A visegrádi négyek együttműködése jelenleg nem szól többről, mint a menekültkérdésről, Jarosław Kaczyński pedig, ha van esze, nem másolja le az orbáni gazdaságpolitikát – vélekedett a hvg.hu-nak Timm Beichelt politológus, a frankfurti Viadrina Egyetem professzora azzal kapcsolatban, hogy a négy ország szövetségre lépett a közös európai menekültpolitika blokkolására, és a közös cselekvésnek látszólag Orbán a motorja.
Újabb állami bevásárlás, Kóka János Orbánnal utazott, a Krím miatt átértékelődő uniós energiapolitika, javuló magyar hitelminősítés. A Takarékbank eladását pedig megtiltották. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Növekszik a japán szén-dioxid-kibocsátás, mert az országban leállították az összes atomerőművet, és a kieső áramtermelést fosszilis tüzelőanyagok elégetésével pótolják. A gazdasági, kereskedelmi és iparügyi minisztérium eheti jelentése szerint 1,207 milliárd tonnának megfelelő szén-dioxid-kibocsátása volt Japánnak a 2013 márciusában lezárult pénzügyi évben.
Az LMP szerint veszélyezteti Magyarország függetlenségét a kormány energiapolitikája, amely az orosz földgáz eddiginél még nagyobb arányú behozatalára irányul.
A hosszú távú orosz gázszállítási szerződés 2015-ös lejárata a céldátum a magyar energiapolitikában a tervezett horvátországi lng-terminál (liqified natural gas - cseppfolyósított földgáz) megépítésére, amelyben az MVM Zrt. is részt vehet - írta a Napi Gazdaság pénteken.
"A fenntartható vidékfejlesztés után a fenntartható energia- és klímapolitikát is a szemétbe hajította a kormány" - írja Jávor Benedek, az LMP frakcióvezetője közleményében. Szerinte a fejlesztési tárcától - Bencsik János államtitkár távozása után - az összes olyan szakembert kirúgták, aki nem atomenergiában, szenes és gázos gigaerőművekben gondolkodik. Jávor szerint Orbán ezért újra padlógázzal megy szembe eredeti programjával.
A kormány sebtében hozzálátott az energetikai törvények átszabásához, hogy növelhesse a befolyását e piacon, miután megszabadította a Molt az orosz Szurgutnyeftyegaztól.