Jövő héten ismét kapunk egy kis ízelítőt az őszből
Míg a hosszú hétvégén marad a nyárias idő, hétfőtől nem árt, ha kicsit melegebb ruhákat öltünk.
Míg a hosszú hétvégén marad a nyárias idő, hétfőtől nem árt, ha kicsit melegebb ruhákat öltünk.
A munkavállalók hazaköltöztek, de az eszközeik már otthon várták őket, és inkább azok alakultak át munkaeszközzé, ez viszont kiberbiztonsági problémákat okoz. A megoldás bonyolult, de a magyar cégek legalább felismerték, hogy az alapokat adó felhővel ugyanúgy foglalkozni kell, mint az egész téma kiberbiztonsági vetületével, különben rossz vége lesz a távmunkának. Hosszú még az út, de úgy tűnik, a távolról végzett munka is sokáig velünk marad még.
Október 1-jével végleg bezárja a Google a kényelmes biztonsági mentést kínáló Backup and Sync szolgáltatást, hogy azután a későbbiekben egységes felületet kínáljon a vállalati és az otthoni felhasználóknak.
Tavaly tavasszal a korábbi évekhez képest kevesebb olyan felhő képződött, ami bent tartja a légkörben a meleget.
A Marson nem igazán jellemzőek a felhős napok, de nemrég egy ilyen időszak köszöntött be. A NASA egyik műszere azonnal gyűjteni kezdte az adatokat.
Erősen felhős, borult eget jósol addig a meteorológia.
8 és 13 fok között alakul a legmagasabb nappali hőmérséklet.
A forró Jupiternek is nevezett WASP-62b egyik érdekessége, hogy nagyon messze, 575 fényévre van tőlünk.
Hogyan formálják át mindennapi életünket az egymásra ható új technológiák? Mi lesz a forradalmi fejlesztések hatása? Hogyan alakul majd a közlekedés, a vásárlás, az oktatás vagy a szórakozás jövője? Hogyan fest majd egyebek közt az egészségügy, az élettartam a nem is olyan távoli jövőben? Egyáltalán: mikor jön el az, amit jövőnek nevezünk? Ezeket a kérdéseket tárgyalja a HVG Könyvek által gondozott A jövő gyorsabban itt lesz, mint gondolnánk című könyv, melynek több részletét bemutatjuk a következő hetekben.
A felhőszolgáltatások szép csendben váltak a mindennapjaink részévé. Első hallásra még mindig a techcégek hátországa juthat eszünkbe a felhőről, pedig már a filmezési és zenehallgatási szokásainkat is ez a technológia határozza meg, és egyre inkább elkerülhetetlen az üzleti világban is – a távmunkára való átállás is sokkal könnyebb volt a felhőt használó cégeknek. Hogy miért? Három szó: funkcióorientáltság, transzparencia, költséghatékonyság.
Az Adobe megvillantotta a Photoshopba érkező új funkciót, mellyel az égboltot és rajta a felhők szerkeszthetők gyorsan, kényelmesen.
Jelenleg a világ második legértékesebb technológiai márkája a Microsofté, és ezzel jó pár, korábban „verhetetlennek” vélt céget előzött meg.
Szeptember közepén indul, Magyarországon is elérhető lesz a Microsoft felhőalapú játékszolgáltatása, azonban csak az androidosok számára. De miért maradtak ki az iOS-esek?