Nem nyúltak a Sziget 700 milliós profitjához
Az elmaradt fesztiválszezon miatt óvatosak a tulajdonosok.
Az elmaradt fesztiválszezon miatt óvatosak a tulajdonosok.
Alakul a támogatói program.
Számokban a Fesztiválköztársaság elmúlt 28 éve.
Nyugodtan valljuk be: a Sziget-élmény, amivel általában augusztusban tele vannak a lapok, a legtöbb embernek legfeljebb magukat az újságcikkeket jelentik. Ezért a Pótsziget keretei közt most legalább a távolról szemlélődőknek visszaadjuk az augusztusban szokásos hangulatot, amelytől a járvány megfosztott bennünket.
Augusztus 5-én indul(t volna) az idei Sziget. A helyzetet még nekünk is szoknunk kell, így a feldolgozás sajátos módját választottuk. A fesztivál első napján gyorsan körbenéztünk, és meglepve tapasztaltuk: a helyszínen minden olcsóbb, békésebb, és barátságosabb is, mint amit eddig megszoktunk, de azzal meg kell barátkozni, hogy a koncerteket szinte alig hallani. Induljon a Pótsziget!
Erről a Magyar Fesztivál Szövetség elnöke nyilatkozott, aki szerint a belépőjegyek áfakulcsának 5 százalékra csökkentésére is szükség lenne.
A nemzeti kultúra "svájci bicskája", Demeter Szilárd, ezúttal a könnyűzenéért felelős miniszteri biztosi szerepkörében beszélgetett M. Kiss Csabával. Az állam ad most 5 később minden bizonnyal legalább 25 milliárd forintot a popzene megújítására, de tulajdonképpen mikortól és mire is fogják ezt felhasználni? A legfőbb kérdés azonban: zsebre teszi-e a kultúra ezen területét is a Fidesz?
A Sziget Zrt. ügyvezetője szerint nem az a helyes kérdés, hogy ha meccs lehet, akkor koncert vagy fesztivál miért nem.
Sok helyütt megindult a második hullám, sok helyen romlik a helyzet, a „magyar védekezés azonban bevált, ha tartjuk azt, amit eddig, nem lesz baj” – mondta a miniszterelnök. Kiderült, Orbán szerint a magyar egészségügy Európa egyik legjobbja, a cigányzenének pedig szerelmese.
A korábbinál is kisebb létszámmal, az 500 fős határ alatt maradva, de megtartják a Fekete Zajt augusztusban.
A fesztiválszervező azt nyilatkozta a hvg360-nak: a jövő héten kezdődhetnek az egyeztetések a zeneipart segítő támogatások rendszeréről.
Megszületett a döntés: a kormány augusztus 15-e után sem engedélyez 500 fősnél nagyobb rendezvényeket. Így nem kerül sor az augusztusra második felére átütemezett fesztiválokra és több nagyobb koncertre sem. A most meghozott döntés ilyenformán még nehezebb helyzetbe sodorhatja az eddig is több sebből vérző hazai zenei- és rendezvényipart.
A zenész egy életképesnek tűnő tervvel állt elő, de nem fűz nagy reményeket a kormány fogadókészségéhez.
Miközben a labdarúgó NB1 őszi menetrendjét már meghirdették, a hazai előadóművészek, zenészek és színészek még mindig nem tudhatják, hogy mi lesz velük a jövő hónap végén. Amennyiben a járványveszély miatt augusztus 15-e után sem indulhatnak újra a nagyobb rendezvények és előadások, nemcsak a turizmusnak, hanem a kultúrának is "kampó" lesz idén.