A fürdők esetében kevés a magyar kétharmad
A magyar fürdők kétharmadában kiváló a vízminőség, de az uniós átlagtól így is jócskán elmaradunk. Szerencsére az évenkénti eredmények javuló tendenciát mutatnak.
A magyar fürdők kétharmadában kiváló a vízminőség, de az uniós átlagtól így is jócskán elmaradunk. Szerencsére az évenkénti eredmények javuló tendenciát mutatnak.
Budapesten akad 13 ezer forintos napijegy is, de vidéken is van olyan hely, ahol 9 ezer forintért csobbanhat csak az ember. Van, ahol 38 százalékkal drágult idén a belépő.
A Gazdaságfejlesztési Minisztériumban azt fontolgatják, hogy a Covid-járvány és az energiaválság következtében olyan finanszírozási és működtetési gondok léphetnek fel a fürdőknél, amelyek megkönnyíthetik az állami kisajátítási műveletet.
Állami tízmilliárdok folynak ki strandokra és fürdőkre, amelyek a települések utolsó szabad bevételét adhatják, míg divatos helyeken a kormányhoz közel álló befektetők profitját hizlalják. Az adóján keresztül a belépőjegyet duplán megfizető polgár pedig csak lesi az árak emelkedését.
Fotók a Széchenyi fürdőből.
Megkongatta a vészharangot a Magyar Fürdőszövetség. Ötezer dolgozót küldhetnek el a magyar fürdők a következő néhány hónapban, ha nem kapnak kormányzati segítséget.
Kilencven embert küldenek el a budapesti fürdővállalattól, a koronavírus-járvány miatt drasztikusan visszaesett a forgalom.
A szakmai szervezet szerint hiába lenne szabad elvileg már most is fürdőbe járni, higgadtan kell értelmezni a kijárási korlátozás enyhítését, és gyorsan tisztázni kell a részletszabályokat.
A szórakozóhelyek, kulturális intézmények látogatása tilos vagy korlátozott, a fürdőkre ez a tiltás még nem vonatkozik. A fővárosi fürdők már lehúzták a rolót, de a vidékiek közül még több nyitva tart. Nem a vírus, hanem a vendégek elmaradása öli meg a fürdőket.
Pizzázókban és éttermekben is kopogtatnak majd, azt nézik, kap-e a vevő nyugtát, be van-e jelentve az alkalmazott.
Az is kiderült, hol, mennyi lesz a belépő.
Júliusban és augusztusban történt a fordulat.
Remek szezont zártak a fővárosi tulajdonú budapesti fürdők. A Gerendai-féle Lupa-tó is a piac komoly tényezője lett, a Dagálynak pedig még mindig nincs üzemeltetője. A jelentős fürdőfejlesztések mellett továbbra is hiányoznak az ingyenes közstrandok Budapestről.
Helyenként több száz százalékkal is megnőtt a budapesti strandok forgalma a rendkívüli augusztusi hőségben - írta hétfői számában a Világgazdaság.
Nagyot fordult a világ néhány év alatt a budapesti gyógyfürdőkben: a nyugdíjasok áztatóhelyéből trendi szabadidős célpontok lettek.
A jelenlegi 27-ről a vendéglátáshoz és a szálláshely-szolgáltatáshoz hasonlóan 18 százalékra szeretnék csökkenteni a fürdőszolgáltatások általános forgalmi adóját a Magyar Fürdőszövetség (MF) tagjai – hangzott el a szervezet szerdán Hévízen kezdődött közgyűlésén.