Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Budapesten akad 13 ezer forintos napijegy is, de vidéken is van olyan hely, ahol 9 ezer forintért csobbanhat csak az ember. Van, ahol 38 százalékkal drágult idén a belépő.
A Gazdaságfejlesztési Minisztériumban azt fontolgatják, hogy a Covid-járvány és az energiaválság következtében olyan finanszírozási és működtetési gondok léphetnek fel a fürdőknél, amelyek megkönnyíthetik az állami kisajátítási műveletet.
Állami tízmilliárdok folynak ki strandokra és fürdőkre, amelyek a települések utolsó szabad bevételét adhatják, míg divatos helyeken a kormányhoz közel álló befektetők profitját hizlalják. Az adóján keresztül a belépőjegyet duplán megfizető polgár pedig csak lesi az árak emelkedését.
Megkongatta a vészharangot a Magyar Fürdőszövetség. Ötezer dolgozót küldhetnek el a magyar fürdők a következő néhány hónapban, ha nem kapnak kormányzati segítséget.
A szakmai szervezet szerint hiába lenne szabad elvileg már most is fürdőbe járni, higgadtan kell értelmezni a kijárási korlátozás enyhítését, és gyorsan tisztázni kell a részletszabályokat.
A szórakozóhelyek, kulturális intézmények látogatása tilos vagy korlátozott, a fürdőkre ez a tiltás még nem vonatkozik. A fővárosi fürdők már lehúzták a rolót, de a vidékiek közül még több nyitva tart. Nem a vírus, hanem a vendégek elmaradása öli meg a fürdőket.
Jó évük van a fürdőknek. Igaz, Nyugat-Magyarországon idén kevesebb a látogató, de annyit nőttek az árak, hogy még így is jön a bevétel, keleten pedig vendégből és bevételből is egyre több van.
Remek szezont zártak a fővárosi tulajdonú budapesti fürdők. A Gerendai-féle Lupa-tó is a piac komoly tényezője lett, a Dagálynak pedig még mindig nincs üzemeltetője. A jelentős fürdőfejlesztések mellett továbbra is hiányoznak az ingyenes közstrandok Budapestről.
A jelenlegi 27-ről a vendéglátáshoz és a szálláshely-szolgáltatáshoz hasonlóan 18 százalékra szeretnék csökkenteni a fürdőszolgáltatások általános forgalmi adóját a Magyar Fürdőszövetség (MF) tagjai – hangzott el a szervezet szerdán Hévízen kezdődött közgyűlésén.
A szezon kezdetéig a fürdők közel felét ellenőrizte a tisztiorvosi szolgálat, és összességében megfelelőnek találták az eredményeket, de a fürdők egyharmadánál találtak hibákat. A leggyakoribb hiányosságok között a zuhanyzók, illemhelyek nem megfelelő állapota, a burkolatok töredezettsége, a takarítottság hiánya szerepel – közölte az ÁNTSZ.
Az elmúlt évek rekord hétvégéje volt az előző hétvége látogatószámban és bevételben egyaránt a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. 12 fürdőegységében: szombaton és vasárnap 62 ezer vendég fordult meg a fürdőkben - mondta Czinege Szilvia, a társaság értékesítési és marketing igazgatója.