Felturbózza az amerikai hadsereg a fegyverét, amiből Ukrajna is sokat kapott
A tervek szerint 2028-tól állíthatja hadrendbe az Egyesült Államok a Himars azon változatát, ami képes lesz a hangsebesség ötszörösével repülő rakéták indítására.
A tervek szerint 2028-tól állíthatja hadrendbe az Egyesült Államok a Himars azon változatát, ami képes lesz a hangsebesség ötszörösével repülő rakéták indítására.
A kínai hadsereg egyre inkább zárkózik fel az amerikaihoz – erre utal az a grafitbomba is, amelyet most egy videóban mutatott meg a kínai állami televízió.
A helikopterek árának tizedéért kínálna a litván Airvolve nevű cég olyan eszközt, amivel akár a harctérről is evakuálni lehetne a sérülteket. Az első Airlift még 2025-ben elékszülhet.
A kínai bombázók jelenleg nincsenek egy szinten az amerikai légierő B-2 Spirit lopakodójával, de a kínai mérnökök már dolgoznak azon, hogy hasonló harci repülőgépe legyen a kínai hadseregnek is.
Egyelőre nem tudni, milyen rakétával hajtott végre csapást Irán Izrael ellen csütörtök reggel, de az biztos, hogy a lövedék sikerrel jutott át a Vaskupolán.
Kínai mérnökök olyan 6G-s fegyvert fejlesztettek ki, ami egyszerre tudja megzavarni az ellenséges radarokat, miközben nagy mennyiségű adatot továbbít a harctéri helyzetről a kijelölt platformokra.
Az MBDA nevű hadiipari vállalat mérnökei által fejlesztett új drón, a One Way Effector 500 kilométerers hatótávolsággal rendelkezik, és képes lesz akár 40 kilogramm robbanóanyagot is magával vinni.
A kínai állami fegyvergyártó cég, a China South Industries Group által kifejlesztett új coilgun sebességben túlszárnyalja a klasszikus lőfegyvereket, és azt is be lehet állítani rajta, hogy mekkora sérülést okozzon.
Egy friss jelentés szerint a Meta a jövőben viselhető eszközöket szállíthat majd a hadseregnek, méghozzá az Oculus VR alapítójával közösen. A katonák ennek köszönhetően jobban láthatnak és hallhatnak majd a harctéren.
Kiválóan vizsgázott a szimulált harci helyzetben az az izraeli lézerfegyver, ami a jövőben a légtér védelmét láthatja el.
Black Hornet 3 néven mutatkozott be az új amerikai drón, aminek elsősorban a hadsereg fogja nagy hasznát venni.
Újabb ukrán fejlesztésű robot kerülhet az orosz–ukrán háború frontvonalába. A Krampusról a készítők azt állítják, csendes, minden terepen boldogul, a tűzereje pedig pusztító.
Júniusban tesztelheti a kínai hadsereg a Csiu Tien nevű drónhordozó drónt, ami megbéníthatja az ellenséges légvédelmet.
Japán saját fejlesztésű railgunt telepített egy kiképzőhajóra, hogy tesztelje, mit tud a fegyver legújabb iterációja.
Újabb drón tűnt fel az ukrán Sky Defenders kínálatában, amely nemcsak fegyvert, de egy 360 fokban forgatható kamerát is kapott, hogy semlegesítse az ellenséges drónokat.
Minden jel szerint jól halad Kína annak a repülőgép-hordozónak a fejlesztésével, ami azonos képességekkel bírhat, mint az Egyesült Államok legmodernebb hajója.
Az amerikai haditengerészet egy újfajta drónt tesztel, amely 30 órán át képes a levegőben maradni, miközben olyan magasan repül, hogy a legtöbb légvédelmi rendszer nem tud vele mit kezdeni.
Kína egy olyan aktív védelmi rendszert fejlesztett a páncélozott járművek számára, ami képes egyszerre több irányból érkező fenyegetést is kivédeni.
Az amerikai XDown egy könnyen bevethető drónt fejlesztett, ami képes csapást mérni a páncélozott járművekre, de felderítésre is alkalmas.
Az amerikai Castelion a védelmi iparban vetné meg a lábát, ahol olyan nagy szereplőket találni, mint a Lockheed Martin vagy a Raytheon.