Ködszurkálás a Sorsok Háza körül
Válasz a hvg.hu írásaira.
A Sorsok Háza koncepciója szó szerint félkész, vagyis 50-60 százalékban tekinthető csak véglegesnek – tudta meg a hvg.hu. A tervezett kiállítás mégis rengeteg bírálatot kapott az elmúlt hetekben. Azt egyelőre nem tudni, hogy a történelemhamisítással vádolt eredeti terveket átdolgozzák-e, vagy csak kiegészítik azokat.
Töltőtollal emlékeznek a svéd diplomatára, aki több tízezer magyar zsidó életét mentette meg a holokauszt során.
Át lehet-e alakítani a holokausztról kialakult képet a magyar közvéleményben? – Pelle János szerint erről szól a Sorsok Háza körül kialakult vita.
A Randolph L. Braham a Mazsihisz elnökének küldött nyílt levelet, amelyben megköszönte, hogy a szervezet nem asszisztál a szerinte történelemhamisító múzeum megnyitásához.
Néhány nappal ezelőtt civilek rendeztek figyelemfelhívó akciót a belvárosi Shoah Cellar előtt, az önkormányzat már lépett is.
Szórólapot osztanak a bejáratnál, hogy minél kevesebben látogassák a Shoah Cellart.
Hetvenhét éve történt a kamenyec-podolszkiji mészárlás. Kenderesen pedig a hétvégén Horthy-emléknapot tartanak, fideszes felszólalókkal.
A tizenévesek iskolai kiránduláson voltak, a biztonsági kamera rögzítette őket.
A müncheni városi hatóságok megkezdték a sokak által „tiszteletlennek” tartott botlatókövek lecserélését, s a holokauszt áldozatairól inkább a házfalakra helyezett táblákkal emlékeznek meg. Botlatókövek Budapesten is vannak, az elsőt 2007-ben helyezték el.
Több percet áldozott az M1 Híradója, hogy bemutassa, mi mindenről volt szó Izraelben. Vagyis majdnem.
A közösségi oldal első embere szerint az emberek többsége nem szándékosan ferdít el történelmi tényeket, így ezen gondolatokat nem tilthatják le, és nem söpörhetik ki a Facebook felületéről.
Elutasították a család 1940-ben beadott vízumkérelmét, ezért maradtak Hollandiában.
A Saul fia készítői a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltárral együttműködésben elindították a holokauszt gyermekáldozatainak adatbázisát létrehozó emlékprogramot. Ennek keretében 2024-ig megközelítőleg 100 ezer, a nácik által meggyilkolt magyar gyerek nevét és történetét szeretnék Nemes Jeles Lászlóék összegyűjteni. Hozzátartozók, volt iskolatársak, egykori szomszédok és túlélők személyes dokumentumokkal, fényképekkel, visszaemlékezésekkel tudnak nekik segíteni.
Enyhítették a korábban Izrael által is kifogásolt a törvényt.
A publicista nyílt levelet írt a Magyar Idők hasábjain Németország budapesti nagykövetének, aminek a Bűn és bűnhődés címet adta.