Árrobbanás jön a hőszivattyúknál, és hamarosan a légkondik is követik
Ez biztosan nem segíti az infláció elleni küzdelmet.
Ez biztosan nem segíti az infláció elleni küzdelmet.
Megtorpantak a hőszivattyú-eladások Európában, ami azért kellemetlen, mert így a tervezettnél kevésbé csökkenhetnek a szén-dioxid-kibocsátások, ami pedig veszélyeztetheti a 2030-as európai uniós klímacélok teljesülését. E tendencián változtathat az Európai Unió szakmai programja, amely állami támogatások finanszírozásával járul hozzá ahhoz, hogy a hőszivattyú-beruházások vonzóak legyenek a vállalkozások számára, az általuk befektetett összegek megtérüljenek.
Egymilliárd euró már van olyan nagy összeg, hogy nem szokás meggondolatlanul befektetni. A hőszivattyúk iránti igényt jól mutatja, hogy a Bosch az évtized végéig ekkora összeggel combosítja ezen hűtő-fűtő rendszereinek európai gyártását. Ennek mintegy tizede három éven belül megérkezik a német technológiai multi aveirói gyárába. Portugáliában jártunk, hogy megnézzük, mire számíthat most, aki hőszivattyús megoldással korszerűsítené otthonát, csökkentené rezsijét.
Az ősz első, hűvösebb napjai előbb vagy utóbb minden évben elhozzák a fűtésszezon kezdetét. A berendezések ellenőrzésének és karbantartásának fontossága mellett az utóbbi években a fűtés energiahatékonyságának kérdése is előtérbe került. Hogyan lehet úgy kifűteni otthonunkat, hogy a kellemes hőérzet mellett ne pazaroljunk sok energiát, ráadásul mindezt úgy, hogy az egyre fontosabbá váló fenntarthatósági szempontokat is figyelembe vegyük?
Nem csak a közlekedésben terjed az elektrifikáció, de otthonainkat is egyre kevésbé fogjuk valaminek az elégetésével melegen tartani. Szigetelés, légtechnika, hőszivattyúk hibrid rendszerek. Vajon hol állunk majd fűtésben 15 év múlva?
A hőszivattyúk és a klímák iránti kereslet változásai is azt bizonyítják: ha vannak megfelelő ösztönzők, akkor a magyarok nagyobb arányban hajlandók áttérni a környezetbarát megoldásokra.
A zöldítési célok eléréséért tíz éven belül fel kell futtatni az elektromos autózást, a hőszivattyúk beépítését és a megújuló erőművek integrálását. A fogyasztási és az ellátási oldal borítékolható robbanása külön-külön is megoldhatatlan kihívások elé állítaná a kontinens villamos hálózatát, együtt meg pláne: nincs rá felkészülve, hiszen nem is erre tervezték. A teljes körű modernizálásért az EU hét év alatt közel 600 milliárd eurót tolna a rendszerbe.
Magyarországon 100 százalékkal több hőszivattyút adtak el tavaly, mint egy évvel korábban. A technológia vitathatatlanul a dekarbonizációs átmenet része lesz, az RFF2-ben szereplő támogatási konstrukciók lesznek fontos támpontok a hőszivattyús rendszerek további elterjedésében, azonban alkalmazásának vannak kihívásai is. A Magyar Hőszivattyú Szövetség konferenciáján jártunk.
Kell-e menekülni a gázfűtéstől, mire érdemes figyelni a korszerűsítésnél, visszaáll-e az alacsony ár, hosszú távon kiváltja-e a gázt az áram? – szakértők mondják el, mire készüljünk a hosszú tél előtt.
Egy háztartásban átlagosan a fűtés fogyasztja a legtöbb energiát, így rengeteg pénzt spórolhatunk azzal, ha a régi, energiaveszteséggel működő gázkazánunkat lecseréljük. A hvg.hu szakértőket kérdezett arról, hogy miként cserélhetjük a gázkazánt hőszivattyúra, és milyen előnyökkel jár a korszerűsítés.
A modern energetikai fejlesztések és a fenntarthatóság korában az építkezés vagy felújítás előtt már nem csak az anyagi lehetőségek határozzák meg azt, hogy milyen típusú ingatlant tervez(tet) magának az ember.
A Porsche Taycan esetében télen akár 20 százalékkal is rövidebb lehet a hatótáv, mint nyáron.
Számos ügyféllel nehéz volt megértetni, hogy a hőszivattyú ebben az esetben nem geotermikus fűtést jelent. A kivitelezők közül is volt, akit felkészületlenül ért a 202 milliárd forintos összértékű pályázathoz szükséges adminisztráció. Hétfőn indult az ingyen napelemes pályázatok első fordulója, egy pályázatíró segítségével szedtük össze az első tapasztalatokat.
Van valami, amit senki sem szeret ősszel meg télen: a fűtéssel kapcsolatos kiadásokat. A tudatosabbak még nyáron vagy ősszel kihívják a szerelőt egy karbantartásra, hogy ne meglepetésként érje őket, ha nem működik a fűtési rendszerük. De hogyan tudjuk valójában csökkenteni a fűtési költségeket – ráadásul úgy, hogy ezzel még környezettudatosok is legyünk?
Lutri, hogy a jelenlegi szabályozás mellett hosszabb távon nem kerül-e többe egy napelemekkel és hőszivattyúkkal ellátott épület fenntartása, mint ha valaki bele sem vág a beruházásba. A civil segítők egyelőre vizsgálják, merjék-e ösztönözni a szegényebb családok pályázatát a napelemes támogatásra. Ez intő jel a vagányabb középosztálybeliek számára is. Interjú a Habitat for Humanity Magyarország energiaszegénység-szakértőjével, Feldmár Nórával.
Ezzel az elsőre értelmetlennek tűnő, de mindenképpen figyelemfelkeltő szlogennel szállt be a globális felmelegedés elleni küzdelembe egy brooklyni cég, a BlocPower.
Az eddiginél közel 3 millió forinttal olcsóbban is vásárolhatunk mostantól ID.3 elektromos autót.
Tilos lehet a gázfűtés 2025-től az új építésű házakban az Egyesült Királyságban, csak a gázos főzőlapok maradhatnak – számolt be a BBC a brit pénzügyminiszter terveiről.
Néha a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldásokkal tudunk energiát spórolni, és komfortosabbá tenni otthonunkat.
A villanybojleres rendszerek energiaszámlájának a harmadával beéri, plusz hűtést, és párátlanítást is végez, sőt, magyar – na, mi az?