Matolcsyék rózsaszínben látják a magyar gazdaság jövőjét
Négy százalékosnál is nagyobb GDP-növekedést vár az MNB 2018-ra.
Négy százalékosnál is nagyobb GDP-növekedést vár az MNB 2018-ra.
Az átlagos infláció ez elmúlt 16 évben összesen 81 százalék volt, aminél lényegesen jobban nőtt az átlagos bér: 204 százalékkal. Az Alapblog beszédes infografikája szerint tehát jobban élünk, mint 16 éve. Legfeljebb nem úgy érezzük.
A Venezuela nyugati részén található Elorza városa vezetői úgy döntöttek, hogy megpróbálják egyszerűbbé tenni a fizetést a városba látogató vendégek, illetve ott élők számára. A végletekig elértéktelenedett bolívarral ez az egyszerű művelet sokszor nem olyan egyszerű már ugyanis.
A szeszes italok, dohányáruk, valamint az élelmiszerek drágultak legjobban az év elején, de így is az elmúlt 14 hónap legalacsonyabb inflációját mérték.
A szeszes italok, a dohányáruk és az élelmiszerek áremelkedése húzta az inflációt.
Jövőre lassulhat a gazdasági növekedés, és nagyjából másfél év kell ahhoz, hogy elérjük az MNB inflációs célját.
Még mindig messze van az infláció az MNB céljától.
A „pajzs és kard”, vagyis az iráni teokráciát védelmező katonai elitegység bevetése kellett ahhoz, hogy megfékezzék az egy hete tartó erőszakos megmozdulásokat. A tiltakozások spontán futótűzként terjedtek, ezért a folytatás is kiszámíthatatlan.
Idén két számjegyű is lehet a bérnövekedés mértéke. A nyugdíjak ettől egyre inkább leszakadnak. Tíz év számai azt mutatják, hogy a megoldást nem lehet az államtól várni.
A múlt hónapban főként az üzemanyagárak és a tojás árának emelkedése miatt 2,5 százalékosra nőtt az infláció éves üteme – közölte a köztévében Várhegyi Judit, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője.
Jobban drágulnak az élelmiszerek, mint ahogy azt mindenki várta, emiatt felpörgött az infláció is.
A venezuelai elnök semmilyen részletet nem árult el a kriptovalutáról, de bizonygatta, hogy most eljön majd náluk a 21. század. Venezuelában az infláció várhatóan több mint 600 százalékos lesz idén.
Megnéztük, mennyit kell otthagynunk az ismert boltláncokban ahhoz, hogy egy klasszikus karácsonyi menüt állítsunk össze. Kiderült, jóval többet, mint amennyit az éves infláció indokolna. A hvg.hu nagy ünnepi ár-összehasonlítása.
Kisebb döccenőkkel, de jól indult el a 3-as metró felújítása miatti pótlás. Úgy volt, hogy decembertől sok ételautomata leáll, de aztán a képviselők észbe kaptak. Az infláció csak 2,2 százalékos, mi pedig utánajártunk, miért érezhetik ezt mégis magasabbnak a legtöbben. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A hivatalos adatokból több tétel hiányzik, például a lakásárak. A tömegtermékek olcsósága pedig érzékszervi csalódást okoz.
Októberben a fogyasztói árak átlagosan 2,2 százalékkal magasabbak voltak, mint tavaly ilyenkor. Az elmúlt egy évben a legnagyobb mértékben a szeszes italok, dohányáruk, valamint az élelmiszerek ára nőtt.
Miért érezzük úgy, hogy egyre kevesebbet ér a pénzünk, miközben a statisztikák nem ezt mutatják?
Elemzők szerint a bank az év végéig 25-50 bázispontú kamatcsökkentésről dönt.