A Nyugat első nemzedékének szerzői kerülnek nagyító alá Fráter Zoltán új könyvében
Az Alvajáró emberek a korszakra jellemző történelmi-irodalomtörténeti aspektusokat, társadalmi és kulturális kérdéseket is alapos vizsgálat alá veszi.
Az Alvajáró emberek a korszakra jellemző történelmi-irodalomtörténeti aspektusokat, társadalmi és kulturális kérdéseket is alapos vizsgálat alá veszi.
Az író a nővérének vallotta meg azt a vágyát, hogy még egy „utolsót flörtöljön” Tom Lefroyjal, akiről úgy vélik, ő ihlette a Büszkeség és balítéletből ismert Mr. Darcyt.
Az erőforrások elherdálása, ha valaki megpróbálja a határon túli magyarokat a magyarországi magyarok mintájára átformálni – mondja a Zentán élő alkotó, aki A rózsákról című regényében rózsaszirmok módjára bontja ki a háború és a társadalom okozta betokosodott traumákat.
Szeretettel-sorozatunk indiai „kiadása” ezúttal különleges formában, egy interjúval jelentkezik. A korábban évekig Magyarországon élő Aszghar Vadzsáhat drámaíró beszél díjnyertes színdarabjáról, mely a hatalom és a művészet viszonyáról mesél, de szó esik a szerző budapesti élményeiről és a magyar kultúrához fűződő kapcsolatáról is.
A Darius Kopp-sorozat harmadik része, a Kötélen a második rész sötét világából az életbe lassan visszatérő főszereplő története.
Bódi Attila első regényéből Sebestyén Aba rendezett megrendítő előadást, amelynek miniturnéja most ér Budapestre.
A regény azután jelent meg, hogy az írót magát is transzfóbiával vádolták meg, de Rowling állítása szerint a történetnek nincs köze az ő tapasztalataihoz.
Hiteles képet fest az 1970-es évek Magyarországáról Szökevények című könyvében Mátyás Győző, aki már nem érhette meg első regényének megjelenését.
A három évtizede elhunyt Vas István előtt tiszteleg a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum kiállítása, hogy felidézze a költő „vonzóan modern személyét”.
Az olvasó egyebek közt egy irodalomtörténeti József Attila biográfia-kiegészítéssel is találkozhat.
Az irodalmár arra reagált, hogy Németországban mégsem adnak ki két Winnetou-könyvet a rasszizmus vádja miatt, noha Nyáry szerint épp Karl May az, aki miatt nem barbároknak tekintették az olvasók az indiánokat.
A német nyelvterület legnagyobb gyerekkönyvkiadója visszavonta két indiánkönyve megjelenésének tervét, miután rasszizmussal és kulturális kisajátítással vádolták meg.
Kis híján végzetes támadás teljesítette be a három évtizede fenyegetettségben élő, világhírű író szavait, akinek a könyvei szerint a világ az a hely, ahol a valóságban könnyen előfordulhat, hogy az életbe belehalunk.
Az elmúlt két évtizedben keletkezett írásait a Levegőt venni című, új kötetbe gyűjtő Zoltán Gábor író szerint a fejünkre omlik a történelmi korszakok eltakarítatlan törmelékhalmaza.
A szélsőséges iszlamisták szemében ő a Sátán maga, az iráni ajatollah fatvát mondott ki rá, felkerült az al-Káida feketelistájára is és mindezért nem csinált semmi egyebet, csak könyveket írt.
John Updike amerikai író magyarul először megjelent, Emlékek Gerald Ford elnökségéről című regényének hőseit az köti össze, hogy az egyiknek semmi sem, a másiknak túl sok jutott a testi örömökből.
Fél évtizeden keresztül volt élettársa, majd másfél évtizedig kinevezett "özvegye" József Attilának az utókor által sokat kárhoztatott Szántó Judit, akinek portréját figyelemre méltó adalékokkal árnyalja egy közelmúltban megjelent tanulmánykötet.
Az oroszok által hosszú ideje bombázott, rakétákkal támadott Harkivban élő ukrán író magyarul most megjelent Harkivi naplója megrázó pillanatfelvételek sorozata a háborúról, amely egyszerre akarja elpusztítani a múltat, a jelent és a jövőt.
A prímet a zene viszi, de hódolhatunk az irodalomhoz és a színházhoz fűződő szenvedélyünknek is. Mindez Nagyharsányban, Beremenden és Villánykövesden, augusztus 2. és 6. között.