Facebookos adathalászokra figyelmeztet a rendőrség
A csalók akár át is vehetik az irányítást a felhasználó oldala felett.
A csalók akár át is vehetik az irányítást a felhasználó oldala felett.
Több olyan céges információ is nyilvánosságra került, amelyet egy szoftverhiba kihasználásával szereztek meg hackerek. A csomagban jelszavak és más, érzékeny adatok is vannak.
Új funkciót kapott a LastPass nevű jelszókezelő szoftver: a megoldás folyamatosan figyel egy, a sötét webre és az internetre felkerülő bejelentkezési adatokat tömörítő adatbázist, és riasztja a felhasználót, ha az ő adatait is megtalálja benne.
A jövőben sokkal biztonságosabbak lehetnek az internetes vásárlások, hála a Google legújabb fejlesztésének. A keresőóriás a Chrome böngészőt frissítette, hogy a weboldalakon a jelszavak, valamint a bankkártya-adatok automatikus kitöltése is egyszerűbben és biztonságosabban történhessen meg.
A Dropbox Passwords a fejlesztők bejelentése alapján pontosan annyit tud, amennyit ma egy jelszókezelőnek tudnia kell.
A közhiedelemmel ellentétben nem kell mindig újabbra cserélni az egyes szolgáltatáshoz tartozó jelszavunkat. Azzal érjük el a legtöbbet, ha elég bonyolult és egyedi kódot használunk, az ugyanis hosszú ideig megvédheti online életünket.
A Mozilla Firefox 76-os verziószámának legfőbb fejlesztése a jelszavak biztonságára fókuszál, de történt némi változás az egyre szélesebb körben használt Zoom videokonferencia-szolgáltatás kezelésében is.
Egy jelszavak erősségével kapcsolatos tévhitre, illetve az igazán erős, nagyon nehezen feltörhető belépőkód kitalálásának egyik módjára hívta fel a figyelmet az FBI.
Az év végéhez közeledve ismét összegezte a SplashData, hogy melyek voltak az évben legtöbbször használt rossz jelszavai. Az első helyezett évek óta tartja magát, de van több új belépő is.
A Google böngészőjéhez tartozó új frissítés több olyan funkciót is hozott, amelyekkel még biztonságosabbá válik a netezés a keresőcég szerint.
Az Egyesült Államok ötödik alkotmánymódosítására hivatkozva Pennsylvaniában nem lehet arra kényszeríteni a gyanúsítottakat, hogy adják át a jelszavaikat a hatóságoknak.
A elmúlt napok – különféle takarékok egyesülése miatt szükséges – leállása bőven okozhatott kényelmetlenségeket az ügyfeleknek, de a Takarékbank szerda reggel (újra)indult informatikai rendszere szerdán is bőven tartogatott kellemetlen meglepetéseket az ügyfeleknek.
A tévéközvetítés szeme láttára írta be pofonegyszerű kódját a politikus.
Egy új módszer révén alaposan megkönnyíti a szolgáltatásaiba való bejelentkezést a Google. A fejlesztés több mint valószínű, hogy a Gmailre is kiterjed majd.
Kollégáink közül ketten is ugyanarról a Wizz Air-címről kaptak levelet pénteken, amelynek tartalma szerint a társaság rendszerében fellépett technikai gond miatt jelszavuk megváltoztatására kérik őket.
Fernando Corbato nevét valószínűleg nem sokan ismerik, a módszert, amelyet feltalált, viszont annál többen: ő volt az, aki felismerte, milyen fontos az adatvédelem. Az óriási tudással bíró szakember 93 éves volt.
Ahogy telefonunkat, úgy a windowsos számítógépünket is védhetjük a jelszóval. A Microsoft azonban úgy gondolja, erre nem feltétlenül van szükség, ha biztonságosabb megoldások is léteznek.
Kitalálta az Apple (és épp teszteli), hogyan tehetné egyszerűbbé és biztonságosabbá az iCloud használatát. Ehhez természetesen a saját eszközeit veti be.
Több magyar iPhone-ját is kísértetiesen hasonló módszerrel szerezték meg tolvajok az elmúlt időszakban Budapesten. A trükk egy hitelesnek tűnő SMS-sel indul.
Több szervezeti/céges ügyfelének jelszavát is egyszerű szöveges formában őrizte a Google egy hiba miatt. A G Suite-tal kapcsolatos, évekig fennálló gondról maga a keresőóriás tett bejelentést.