Baj van az Instagramon: több millió influenszer és híresség adatai szivárogtak ki
Egyelőre nem tudni, honnan származik, de nagyjából 49 millió rekordot tartalmaz az az adatbázis, amit a napokban fedezett fel egy kiberbiztonsági szakértő.
Egyelőre nem tudni, honnan származik, de nagyjából 49 millió rekordot tartalmaz az az adatbázis, amit a napokban fedezett fel egy kiberbiztonsági szakértő.
Extra védelmi vonalat jelent a Google Titan Security Key nevű hardverkulcs, azonban a napokban kiderült, az eszköz bluetoothos változata igencsak sebezhető, legalábbis bizonyos piacokon.
A Harris Poll legfrissebb felmérése bebizonyította, az idősebb generáció tagjai biztonságosabban interneteznek a fiataloknál.
A jelszóhoz kapcsolt lejárati idő a Microsoft szerint teljesen felesleges, és el is magyarázzák, miért.
A jelek szerint még mindig nem érzik a felhasználók eléggé, hogy a gyenge jelszavakkal saját életüket szolgáltatják ki a bűnözőknek.
Az egyik felhasználó szúrta ki nemrég, hogy bizonyos esetekben a Facebook e-mail címet és jelszót is kér néhány felhasználótól, ami finoman szólva sem szerencsés.
Újabb eset igazolja, hogy az elektronikai eszközöket jobb biztonságos helyre rakni, ha kicsi gyerek van a közelben.
Nem kellett sokat várni, itt az újabb adatgond, amely most is Facebook-felhasználók tömkelegét érinti.
Hiába áll egy jelszó nyolc karakterből, és tartalmaz a nagybetűk, kisbetűk és számok mellett szimbólumokat, rendkívül rövid idő, alig 2,5 óra alatt megfejthető. Az ennél egyszerűbb jelszavakkal pedig még gyorsabban lehet végezni.
Sorra követnek el óriási biztonsági hibákat a Facebooknál, amit egy újabb eset is igazol. Az oldal egyesektől úgy kér be e-mail-címeket, hogy a hozzájuk tartozó jelszavakra is kíváncsi.
A napokban hivatalos formát nyert az internet legújabb biztonsági szabványa, a WebAuthn, ami a "jelszavak" új korát hozhatja el.
A Firefox Lockbox iPhone-okra és iPadekre már jó ideje elérhető volt, most viszont az androidos verzió is megérkezett.
Miután a Facebook elismerte, hogy titkosítás nélkül, egyszerű szöveges formában tárolt több száz milliónyi jelszót – melyekhez a vállalat több ezer alkalmazottja bármikor hozzáférhetett –, a kódok cseréjére figyelmeztet a Sophos kiberbiztonsági cég.
Brian Krebs kiberbiztonsági szakértő szerint több százmillió Facebook-felhasználó jelszavát tárolta a rendszer egy egyszerű, titkosítás nélküli szövegfájlban.
A ji32k7au4a83 egy random karakterláncnak tűnik, nemrég azonban kiderült, 141 felhasználó használta ezt. De hogyan lehetséges mindez?
Az Independent Security Evaluators nevű kiberbiztonsági cég fedezte fel azt a hibát, ami miatt a hackerek hozzáférhetnek a jelszómenedzselő alkalmazásokban tárolt adatokhoz. Azaz a jelszavakhoz.
A Google egy olyan bővítményt készített a Chrome böngészőhöz, ami a felhasználó által megadott belépési adatokat egy 4 milliárd rekordos adatbázissal veti össze. Ebből kiderül, kinek az adatait lopták már el a hackerek.
A Kaspersky Lab kutatói azt tanácsolják a felhasználóknak, hogy egyéni, könnyen megjegyezhető jelszavakat használjanak online adataik biztonságának védelmében, mert azok erősebbek és hatékonyabbak, mint a gyakran változtatott jelszavak.
A hackerek éveken át gyűjtötték, így mostanra összesen több mint 900 GB méretűre dagadt az az adatbázis, amely nemrég kikerült a netre, és ami több mint 1 milliárd felhasználónév-jelszó párost (is) tartalmaz. Ezek között találhatóak meg Deutsch Tamás, Csányi Sándor és Tállai András belépési adatai is.
Ismét rengeteg lopott jelszót és felhasználónevet tartalmazó, úgynevezett “Collection” adatbázis létezésére derült fény. A torrenten terjesztett csomaghoz több mint ezren jutottak hozzá.