Szabó Magda könyvét szétkapkodták Amerikában
Az ajtó angol nyelvű újrakiadásáról egy írónő írt elismerő kritikát, majd rögtön hiánycikk lett Amerikában – írja a Könyves Blog.
Az ajtó angol nyelvű újrakiadásáról egy írónő írt elismerő kritikát, majd rögtön hiánycikk lett Amerikában – írja a Könyves Blog.
Simon Márton költő és slammer verseskötete tavaly másfél hónapig vezette a Libri toplistáját. A Polaroidokból most kisfilm készült a kísérleti filmes – a filmszalagot néha hipóval vagy lakkal roncsoló – Lichter Péter rendezésében. A premier február 3-án este a lesz a Toldi Moziban. A finoman sem popcorn-movie készüléséről a rendezővel és a költővel beszéltünk.
A brit alsóház engedélyezte a háromszülős embrió módszerének lehetőségét lombikbébi programokban.
Kárpát-medencei életünk lényegét az irónia, az abszurd jobban megközelíti, mint a nemzetmentő emelkedettség – véli a nemrég új történelmi regénnyel, a Szívlekvárral jelentkező Kőrösi Zoltán, aki szerint a magyar társadalom többsége elfogadta a ráöntött, silány, többnyire a napi politika felől érkező nyelvi és társadalmi közlekedésbeli kategóriákat. Interjú.
A szelfik a mobil világban hódítanak, éppen ezért igen furcsa lenne, ha valaki könyvben adná ki önfotóit. A világhírű amerikai celebet, Kim Kardashiant viszont ez nem zavarja, és megteszi.
„Olvastad? Filmen is láttad már? Nálunk meg is kóstolhatod!” Így invitálja a vendégeket egy, a közelmúltban megnyílt új budapesti étterem, ahol az elmúlt két hétben már étlapra került az indul a Bakterház cípőpertlis levese épp úgy, mint a Szürke ötven árnyalata ihletésére a mákleves.
Visszavonnak a könyvesboltok polcairól egy bestsellert, amely egy hatéves kisfiú mennyországbeli látogatásáról szól, mert a gyerek elismerte, hogy annak idején hazudott.
Betiltotta a disznóhús, vagy bármi ahhoz kapcsolódó dolog említését a könyveiben a neves Oxford University Press Nagy-Britanniában. A kiadó elvileg a muszlimok és a zsidók érzékenységét akarja így tiszteletben tartani.
Sokkal nehezebben lehet elaludni e-könyv olvasása után és fáradtabbak is leszünk tőle.
Papp Laci nemzeti ikon, de nem tudjuk róla általában, hogy a bürokrácia akadályozta meg a profi pályafutását. Semmelweis Ignácot egy elmegyógyintézetben verték agyon. Sok hősünkről maximum utcanevek emlékeznek, miközben azt sem tudjuk, kik ők. Új kötettel jelentkezett Nyáry Krisztián, aki szerint a magyarok a jó pillanataikban igenis képesek nyitottak és befogadóak lenni. Interjú.
Hála a gasztro forradalomnak, mára nemcsak a vendéglátásunk van átalakulóban. Divatba jött a főzés, s ha némi fáziskéséssel is, de visszakéredzkedik a konyhákba a kenyér, a kalács, a péksütemények sütése. Pláne ünnepek közeledtével.
A kisebbeknek Tökmag-sorozat, a kicsit nagyobbaknak Klementin, a tinilányoknak az új Leiner Laura-kötet, fiúknak pedig a Percy Jackson-sorozat legújabb epizódja, és az "ifjúsági Dan Brown". Ma is a legnépszerűbb ajándék a könyv, de a túlkínálatban nehéz megtalálni az igazán értékes kiadványokat. Ebben próbálunk segíteni.
Első kézből kaptunk egy tuti túrógombóc receptet, némi extrával. Meg egy jó tanácsot: „sütni jó, süteményt enni pedig nem bűn". Igaz, hogy a gombócot nem sütjük, de enni szeretünk.
Tamagocsi, PEZ-adagoló, Kölyökklub, Dj Bobo, Szerencsekerék, Trainspotting. Ha ezektől a szavaktól máris tengernyi emlék rohamozta meg, akkor a Kilencvenizmus című könyvet biztosan szeretni fogja. De képes-e a nosztalgia egy teljes könyvön keresztül fenntartani az olvasói érdeklődést? Vagy a könyv szerzői többre vállalkoznak az egyszerű múltidézésnél? Egyáltalán, tényleg annyira euforikus korszak volt a kilencvenes évek? Időutazás és kritika.
A kamaszok ma mindenütt azt látják, hogy bármit meg lehet tenni, bármit meg lehet úszni – véli Totth Benedek. Sodró lendületű, mellbevágó thrillere az olvasók és a kritikusok szerint is az év egyik legjobb regénye. Nem véletlen, hogy a filmesek is felfigyeltek a drogok, a szex és a brutalitás örvényében egyre mélyebbre merülő fiatalok történetére. Interjú.
Fújja az Aranycsapat tagjait, és máig követi a magyar foci eredményeit, utálja a bulvársajtót és a zoknit. Úgy véli, az abszurd humor hatott az angol társadalomra, és ezáltal a politikára is. Megjelent a Monty Python fenegyereke, John Cleese önéletrajzi könyve magyarul is, Na, szóval… címmel. Londoni beszélgetésünket rögtön 11 magyar szóval nyitotta.
Még tíz napja van Caroline Henry borszakírónak, hogy összegyűjtse azt a 10 ezer eurót, amiből a könyvét szeretné kiadni. A hirdetőket kizárta.
Lackfi János szerint az irodalom halála az unalom, ezért kifejezetten örült az egyik tankönyvbe bekerült verse miatt kirobbanó Facebook-botránynak.