Kivonul Magyarországról a Salamander cipőbolthálózat
Bezárja minden üzletét, és kivonul Magyarországról a Salamander. A cipőkereskedő évek óta veszteséges itthon, de a németországi anyacég már tavaly év végén csődvédelmet kért.
Bezárja minden üzletét, és kivonul Magyarországról a Salamander. A cipőkereskedő évek óta veszteséges itthon, de a németországi anyacég már tavaly év végén csődvédelmet kért.
Szinte mindenkivel előfordult már, hogy olyan repülőjegyet foglalt online, amely elsőre olcsónak tűnt, de végül rejtett díjakat tartalmazott. Sok weboldal és alkalmazás használ hasonló trükköket, a Google, a Meta és az Amazon is. Hogyan lehet elkerülni ezeket a rejtett csapdákat, és hogyan próbálnak fellépni ellene a hatóságok? Ennek járt utána a Deutsche Welle csapata.
Az élelmiszergyártók tavaly azért tudták jelentősen emelni az áraikat, mert a lánc végén a lakosságnál volt pénz – köszönhetően a választások előtti kormányzati pénzszórásnak is. A nagy élelmiszergyártók végül jó, sőt egyesek príma üzleti évet zártak. Egyelőre kérdés, a szemétdíjak jelentős emelését be tudják, be fogják-e nyelni.
Egyedül ahhoz hasonlítható a kiskereskedelmi forgalom visszaesése idén tavasszal, mint amikor a járvány első hullámában leállt minden.
Jócskán felgyorsítja szállításait a Kifli.hu, egyben további fejlesztéseket tervez a magyar piacán. Mint azt Gabriel Makki, a vállalat ügyvezetője elmondta, a cég Magyarország minden sűrűn lakott részét bevonná a szolgáltatási körbe, ennek fontos következő lépéseként a kereskedő vállalat egy új elosztóközpont megnyitását tervezi.
Augusztus elsejétől kivezetik az élelmiszerárstopot, de nem dobja el teljesen az ársapkát a kormány, a kereskedőket továbbra is arra kényszeríti, hogy beszerzési ár alatt áruljanak most árstopos termékeket. Miben fog különbözni az új rendszer a mostanitól? És ami fontosabb: drágulnak vagy nem a nyomott árú élelmiszerek?
Azzal is hozzájárulunk a klímaváltozáshoz, hogy kidobjuk a felesleges ételt, de ezt egyelőre rajtunk nem, csak a nekünk élelmiszert kínáló nagyobb kereskedőkön kérik számon, rajtuk viszont egyre szigorúbban. De mi kell ahhoz, hogy hatékonyan tudják csökkenteni az élelmiszer-hulladék mennyiségét, és hogy a mégis megmaradó, de még fogyasztható felesleg se a kukába, hanem a rászorulókhoz kerüljön? Játszós ruha, mázsálás, folyamatirányítás, okos algoritmusok, hozzáértő civilek és sok önkéntes munka a Tescónál.
A 2022-es gazdasági visszaesést még az államhoz közel álló cégek is megérezték, a kormányközeli kommunikációs vállalatok és hírességek azonban még a tavalyi évet is masszív bevételekkel zárták. Ténytár-összeállításunk 2. része.
Már a költségvetés tervezetéből látható volt, hogy a kormány nem teljesíti a gazdasági szereplőknek és az Európai Bizottságnak tett ígéretét, mégsem szünteti meg az ideiglenesnek mondott különadókat, például az "extraprofitadót", amelyet az extrán veszteséges cégekkel is megfizettet.
Havonta negyvenezer forintig ingyenes lesz a tranzakció a javaslat szerint, de nem minden üzletben lesz elérhető.
Brutális a visszaesés a bolti forgalomban, ha pedig a fő szám mögé benézünk, az is kiderül, hogy a vidék jelentős részén ennél is sokkal rosszabb a helyzet. De megtudtuk azt is, hogy most már egy átlagos havi bevásárlás többe kerül, mint másfél éve a teljes karácsonyi roham, és az is jól látszik, min próbálunk spórolni. A KSH frissen kiadott kiskereskedelmi számaiból szemezgettünk.
Hipermarketek helyett diszkontokba terelődött át a kiskereskedelmi forgalom az infláció hatására – ezt tükrözi a Trade Magazin most kiadott bolti ranglistája.
Van persze egy fontos kivétel: az árstopos krumpli, amely miatt kisebb vihar támadt az elmúlt hetekben. Az állam által előírt kötelező akció előtti napokban néztük végig a hazai boltláncok árcéduláit, és az már látszik, hogy nem ezek a promóciók fogják letörni az inflációt.
Június elsejétől indul az államilag előírt akciózás a kiskereskedelemben, a kormány az infláció elleni fegyverként emlegeti a rendeletben meghatározott leárazást. Csodát, vagy akár az infláció csökkentését persze hiába várnánk tőle, de akkor mi értelme? Elmagyarázzuk.
Az élen nincs változás, de az jócskán átalakult, hol vásárolunk élelmiszert. Megjelent a GKID 2022-es e-kereskedelmi toplistája.
Megviselte, de nem törte meg a hazai digitális kereskedelmet az elmúlt évek gazdaságilag viszontagságos időszaka egy friss összesítés szerint. Jól látszik, hogy a vásárlói igények változnak. Ez leginkább a magyar cégeknek okozhat fejtörést, amelyeknek egyre nagyobb kihívás lesz lépést tartani a helyi piacot leuraló külföldi versenytársaikkal.
Legutóbb februárban, 400 termék árát vitték lejjebb.
A rendszer elvileg július elsejével indul és olyan termékek árai lesznek benne, mint a sertéscomb, fehér kenyér, trappista tömbsajt, virsli vagy margarin.
Szinte mindenből kevesebbet vásárol a magyar, amin vélhetően a kormány által előírt kötelező akciózás sem fog segíteni. A fő ok persze az árak elszállása, ám a rekordmagas infláció egyben lehetőséget is nyújt a kormánynak. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Óriásit zuhant a kiskereskedelmi forgalom.