Letartóztatási hullám és kivégzések Iránban – a biztonsági szolgálatoknál is Moszad-ügynököket sejtenek
Sokan attól tartanak, hogy a rezsim valójában a másként gondolkodókat akarja elhallgattatni.
Sokan attól tartanak, hogy a rezsim valójában a másként gondolkodókat akarja elhallgattatni.
Ügyvédjei azzal érveltek a férfi kivégzése ellen, hogy áldozatainak öngyilkos gondolataik voltak.
Azzal vádolták őket, hogy merényletekhez szükséges felszerelést vittek az országba, és együttműködtek Izraellel.
A szaúdi rezsimmel szemben kritikus, hét éve letartóztatásban lévő Turki Al-Dzsasszeren szombaton hajtották végre a halálos ítéletet, de azt sem lehet tudni, hogy egyáltalán hol zajlott le a pere, és meddig tartott.
Vasárnap lesz 36 éve, hogy végrehajtották az utolsó halálos ítéletet az akkor még létező Csehszlovákia szlovákiai oldalán. Egy breznóbányai férfi józan ésszel felfoghatatlan brutalitással végzett terhes feleségével és a két lánnyal. A Svitek-ügy az összes, utólag feltárt előzmény ismeretében is megemészthetetlen.
A hangfelvételt a CNN kapta meg az ukrán szolgálatoktól. Hitelességét nem tudták megerősíteni, de szakértők szerint nem manipulált a hadifoglyok kivégzésére felszólító üzenet. Ez már a sokadik terhelő bizonyíték lehet a témában.
Glen Rogers a „Casanova gyilkos” néven volt ismert.
Lázár János és a magyar társadalom fele-kétharmada régóta halálbüntetés-párti, de a miniszter újabban gyakran emlegeti ezt. Pedig most sincs realitása a halálbüntetés visszaállításának, ahogy 2002-ben sem volt, amikor Orbán Viktor vetette fel. Magyarországon utoljára 1988-ban akasztottak, de a világ sok országában most is népszerű a kivégzés, főleg Kínában és a Közel-Kelet országaiban.
Még meg sem fogant, amikor az anyja férjét kivégezték a brutális veresegyházi gyilkosságért, a bürokrácia miatt sokáig mégis ezzel a vezetéknévvel kellett élnie. A trauma kihatott az ő életére is, de valójában az alkohol volt az, ami már születése előtt jelen volt, és mindig ott kísértett a családjában. A ma már külföldön élő, saját vállalkozását vezető Zsuzsanna a HVG-nek mesélte el a gyerekei életét is meghatározó történetet.
A kanadai külügyminiszter személyesen járt közben az érdekükben, de nem enyhítették a büntetésüket.
Vannak, akiket politikai nézeteik miatt ítéltek halálra.
Úgy vélik, az arab királyságban túl sokszor szabnak ki halálbüntetést.
Megkínzott, kivégzett lázadókat földelték el munkagépekkel a jogvédők szerint egy tömegsírban.
Hilde Coppi német ellenálló volt, a nácik 1944-ben végezték ki. A fiát a börtönben szülte meg, ő ma 82 éves. A Vörös Zenekar nevű ellenállócsoportról Andreas Dresen készített játékfilmet Szeretettel, a ti Hildétek címmel. Mi történik, ha a legjobb barátod bevallja, hogy jelentett rólad a Stasinak? Helyes volt az AfD-t kitiltani a Berlinale nyitógálájáról? A kortárs német film biztos kezű mesterével Zoomon beszélgettünk.
A leköszönő elnök 2020-ban a halálbüntetés eltörlésével kampányolt, utódja azonban újraindíthatja a kivégzéseket.
A 86 évesen elhunyt Shalom Nagarnak évekig rémálmai voltak.
Az első kísérlet után újraélesztették, de a család nem fizette ki időben a vérdíjat, ezért mégegyszer felakasztották.
Az állambiztonság szerint a férfi “gyenge jellem, aki nem tudott ellenállni a pénznek”.
Azzal vádolták, hogy „romlást terjeszt a Földön”.
Marcellus Williamst egy 1998-ban elkövetett gyilkosságért ítélték halálra. Nagyon úgy tűnik, hogy a kivégzésében a mostani kiélezett kampány is szerepet kapott.