Megeszi az infláció az idei béremeléseket
A munkavállalók többsége kapott idén béremelést, de nem annyit, amennyi kompenzálná az inflációt – derül ki egy friss kutatásból.
A munkavállalók többsége kapott idén béremelést, de nem annyit, amennyi kompenzálná az inflációt – derül ki egy friss kutatásból.
Különösen a fiatalok néznének más munkahely után, ha minden nap be kellene járniuk az irodába.
Pörög a cégfelvásárlási piac a gyorsan változó környezetben számos lehetőségből válogathatnak a hazai vállalatvezetők is. Egy ilyen tranzakció sikerének az ígéretes céltársaság kiválasztása mellett kulcskérdése a körültekintően megtervezett finanszírozás. Elérhető ehhez olcsó forrás? Érdemes banki hitelben gondolkodni? Milyen kritikus pontokra kell figyelni? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a Bankmonitor szakértői.
Nem okozott jelentős változást a koronavírus okozta világjárvány a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások raktárbérlési igényeiben – derül ki a Trend International Piackutató Kft. által végzett ingatlanpiaci felmérésből.
A piac mérete meghaladta a 4200 milliárd forintot.
Az ipar 4.0 nem egy lehetőség, hanem kulcs a jövőhöz. A digitális gyártásra és folyamattervezési megoldásokra időben áttérő vállalatok őrizhetik meg a versenyképességüket.
Egy felmérés szerint a kis- és közepes vállalkozások 3 százaléka tervez elbocsátásokat a kötelező bérfejlesztés miatt.
Átlagosan 11 százalékos költségnövekedést ró a kis- és középvállalkozásokra a magasabb minimálbér és a bérminimum.
A fiatalok és álláskeresők vállalkozóvá válását ösztönző programban mintegy tízezren igényeltek fejenként 4,5 millió forintos tőketámogatást. 9600 pályázónak már odaítélték a forrásokat, közel 34 milliárd forintot ki is fizettek - közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Hamarosan a hitelintézeteknél is igénybe vehetik a kkv-k az új Széchenyi Újraindítási Önerő Kiegészítő Hitelt, melynek feltételeit a Kavosz tette közzé a napokban. Az már biztos, hogy a korábbi önerőt kiegészítő hiteltípushoz képest a kamat jóval kedvezőbb lesz az ügyfelek számára. Szintén jó hír, hogy a többi kedvezményes Széchenyi-hitel is elérhető lesz még legalább fél évig.
Sokan egyáltalán nem kapnak magyarázatot a tiltásra, így esélyük sincs javítani a helyzeten.
Az elmúlt években egyre többen indulnak el a digitalizáció útján és választják önmaguk, valamint vállalkozásuk számára is a digitális életformát. Érthető is, hiszen sokkal kellemesebb egy általunk tetszőlegesen választott helyszínről dolgozni, mint egy lélekölő irodában ülni napestig. Így tett Varjú Tamás, a speciális teherbringák gyártásával foglalkozó Mastiff Cargo Bike cégvezetője, valamint Vígh Borbála, a Retreat Factory tulajdonosa és a Nomad Cruise igazgatója is, akikkel stílusosan úgy beszélgettünk a digitalizáció pozitívumairól és kihívásairól, hogy nem is tartózkodtunk közben egy helyen – Bori az országban sem.
A Magyar Fejlesztési Bank által koordinált Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön november 30. után már nem lesz elérhető, a Széchenyi GO! hitelek viszont továbbra is maradnak a piacon, kedvező forrást biztosítva a koronavírus-járvány idején nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak. A Bank360.hu arról kérdezte a hitelintézeteket, hogy a kedvezményes vállalati hitelek milyen eredményeket hoztak az elmúlt időszakban.
A Telex története szerint hiába jár el valaki a szabályok szerint, Parragh László azt is látja, amit nem kéne.
A hazai vállalkozások zöme előtt továbbra is nyitva áll a lehetőség a kamatmentes, illetve a legfeljebb fél százalékos ügyleti kamattal felvehető kölcsönök igénylésére – jelenleg a Széchenyi Kártya Program GO! hitelei és a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön is megtalálható a bankok kínálatában. Cikkünkben arról kérdeztük a bankokat, hogy melyik konstrukció mennyire népszerű a vállalatok körében. Ugyanakkor nem árt odafigyelni, hiszen amely cég államilag támogatott hitelt vett fel a moratórium bevezetése óta, az október 31. után már nem vehet részt a programban.