Orbán meghatszorozná az exportképes cégek számát
A miniszterelnök szerint a magyar gazdaság akkor áll majd "feldönthetetlenül biztos" lábakon, ha a jelenlegi kétezer helyett 12 ezer, saját termékét exportálni képes kis- és középvállalkozás lesz.
A miniszterelnök szerint a magyar gazdaság akkor áll majd "feldönthetetlenül biztos" lábakon, ha a jelenlegi kétezer helyett 12 ezer, saját termékét exportálni képes kis- és középvállalkozás lesz.
Egyre több kínai választja azt a lehetőséget, hogy több mint 500 ezer dollárt fektet be az Egyesült Államokban két év alatt, ezzel pedig ők, és családjuk is zöldkártyát kap és potenciálisan állandó lakosság válhatnak. Sok amerikai kis- és középvállalkozás számára ez a lehetőség jelenti szinte az egyetlen utat a pénzszerzésre a 2008 óta megszigorodott banki hitelezés útvesztőjével szemben. A programot ugyanakkor többen kritikával illetik.
A kis- és közepes vállalkozások túlnyomó máig nincs jelen az interneten, nem használ online marketing eszközöket, azonban az erősödő online konkurensek hatására egyre többen kerülnek lépéskényszerbe. Vajon felvehetik a versenyt a hagyományosnak tekinthető vállalkozások az interneten?
Évente több tízezer magánember alapítja meg első vállalkozását, ám ezeknek a cégeknek a 99 százaléka a legjobb esetben is mikrovállalat marad, csupán töredékük válik a szó legszorosabb értelmében „startup” vállalkozássá.
Az előző negyedévi megingás után újra optimistábbak a hazai vállalkozások. A hazai kkv-k következő egy évre vonatkozó várakozásait jelző K&H kkv bizalmi index 5 pontos emelkedést követően jelenleg -13 ponton áll, ami az elmúlt három év egyik legjobb eredménye. A javulás azzal magyarázható, hogy nagymértékben növekedett a benyújtott uniós pályázatok aránya, és a vevőkkel kapcsolatban is bizakodóbbak lettek a vállalkozások, miközben a gazdaságpolitikával és a közterhek változásával kapcsolatos várakozások nem romlottak tovább.
Az MVM Partner Zrt., az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. energiakereskedő cége energiahatékonysági pályázatot hirdet hazai mikro-, kis- és középvállalatok számára.
Összesen 29 224 vállalkozás kezdte meg a működését Magyarországon az idén november végéig, csaknem kétezerrel kevesebb, mint tavaly az első tizenegy hónapban - derül ki a Wolters Kluwer Kft. és a Napi.hu által üzemeltetett Céginfo.hu adatbázisából.
Az Európai Beruházási Bank (EIB) az államigazgatás modernizálása, valamint a kis- és közepes vállalkozások (kkv) exportjának támogatására a magyar állam számára 50 millió eurós, míg a Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt. számára 100 millió eurós hitelkeretet nyújt, az erről szóló szerződéseket pénteken írta alá Baranyay László, az EIB alelnöke, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Nátrán Roland, az Eximbank vezérigazgatója.
A kormányzat továbbra is keresi a lehetőségeket, hogy a kis- és középvállalkozások (kkv) számára legkönnyebben elérhető finanszírozási formát, a Széchenyi Kártya Programot tovább bővítse - mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára csütörtökön.
Az öt évvel ezelőtt kezdődött gazdasági válság a hazai vállalkozások többsége szerint már elérte mélypontját. A cégvezetők legnagyobb arányban a gazdaság hosszú távú stagnálására számítanak, de jelentős részük feltételez már javulást. A válságból való kilábalást illetően az agrárcégek és a középvállalkozások látják legderűsebben a jövőt.
Az online pénzügyi szolgáltatásokat fejlesztő IND néhány év alatt vált miskolci garázscégből vezető európai középvállalattá. Ráadásul minden esélyük megvan, hogy ők legyenek a következő magyar gyökerű, multinacionális technológiai nagyvállalat. Vinnai Balázzsal, a cég alapító-ügyvezetőjével beszélgettünk cégvezetésről, víziókról, banki jövőről, sárga csekkekről.
A magyar vállalkozások erősen érzik a tranzakciós illeték terhét, de 40 százalékuk semmit sem tett a jelenség ellen. A többség az utalások összevonásával, illetve több készpénzes művelettel reagált – derült ki egy felmérésből.
A tranzakciós illeték a legtöbb vállalkozás számára nagyon komoly érvágást jelent, emiatt azonban nem terveznek bankváltást, viszont több készpénzt használnak.
Adatvédelemben meglepően jól állnak a magyar kkv-k, egy friss felmérés szerint náluk kisebb kockázat rejlik az adatkezelésben, mint a német, a francia vagy az angol cégek esetében.
Bíztató a magyar kis- és középvállalati (kkv) szektor beruházási kedve: a vállalkozások 57 százaléka tervez valamilyen jellegű fejlesztést a következő öt évben, és közülük 37 százalék akár új építésbe is belefogna a következő egy év során - derül ki a GfK Hungária Piackutató Intézet hétfőn közzétett felméréséből.
A Növekedési Hitelprogram első szakaszában a vállalkozások több mint kétharmada hallott a kedvezményes hitellehetőségről, többségük azonban akkor nem élt, vagy nem tudott élni a lehetőséggel. A vállalkozások úgy látják, inkább a nagyobb cégek tudtak részt venni a programban. Máskülönben a szektor beruházásainak növekedéséhez fontosabbnak gondolják a kedvező piaci lehetőségeket és gazdasági kilátásokat, mintsem a kedvezményes forrás biztosítását.