szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A miniszterelnök szerint a magyar gazdaság akkor áll majd "feldönthetetlenül biztos" lábakon, ha a jelenlegi kétezer helyett 12 ezer, saját termékét exportálni képes kis- és középvállalkozás lesz.

A mostani és a következő kormánynak is az a célkitűzése, hogy az exportképes kis- és közepes vállalkozások számát a jelenlegi 2 ezerről 12 ezerre növelje - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírgelsén, a Tranzit Food Kft. 600 millió forintos beruházással létrehozott élelmiszeripari továbbfeldolgozó üzemének avatásán.

A kormányfő az Eximbank adatbázisára hivatkozva azt mondta: jelenleg körülbelül kétezer olyan kis- és középvállalkozás van Magyarországon, amelyik képes saját terméket és szolgáltatást előállítani és exportként értékesíteni. A szakemberek szerint a magyar gazdaság akkor áll majd igazán a saját lábán, akkor lesz szinte megrendíthetetlen, akkor lesz versenyképes a nálunk szerencsésebb országokkal is, hogy ha ezeknek a cégeknek a száma kétezerről 12 ezerre fog nőni - fogalmazott Orbán Viktor.

A miniszterelnök hozzátette: ha ez meglesz - és ehhez már most megvannak a pénzügyi-, finanszírozási és hitelnyújtási keretek - akkor a magyar gazdaság "feldönthetetlenül biztos" lábakon áll majd.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!