Közel mínusz 20 fokot mértek a Bükk apró, hideg légtavában vasárnap hajnalban
Volt egy pontja Magyarországnak, ahol kis híján mínusz 20 fokra hűlt a levegő a hétvégén.
Volt egy pontja Magyarországnak, ahol kis híján mínusz 20 fokra hűlt a levegő a hétvégén.
Ausztráliában még csak most jön a nyár, ami egészen brutális lehet.
Claude Lorius, a téma egyik legjelentősebb kutatója bizonyította be, hogy az ember felelős a klímaváltozásért, és mindehhez a whiskyjébe dobott jégkockák adták az ihletet.
A mostaninál négyszer több trópusi éjszaka jöhet, és a forró napok száma is megduplázódhat az évszázad második felére.
Mesterséges gleccserekben tárolnának vizet chilei klímakutatók. A déli félteke téli esővizét fagyasztanák meg, hogy a december és február közötti száraz hónapokban felhasználják.
Egyre több lesz a forró nap, az aszály és az erdőtűz, eső pedig, ha esik, egyre inkább özönvízszerűen hullik le – többek között ezeket az időjárási forgatókönyveket jósolják Magyarországnak és a régiónak a klímaváltozás nyomán. A Másfélfok összeszedte, mire számíthatunk.
Egyszerre természetes változás és az emberi ipari tevékenység következménye, hogy a Déli-sark gyorsabban melegszik, mint a világ összes többi része – figyelmeztettek klímakutatók.
Az idei volt a legmelegebb január globálisan és Európában is, ahol 3,1 Celsius-fokkal haladta meg az átlaghőmérséklet az 1981 és 2010 közötti januári átlaghőmérsékleteket. De van olyan térség, ahol ennek közel duplája volt a különbség.
Évente akár több tízmillió tonna szén-dioxidtól szabadíthatnánk meg a levegőt, ha acél és cement helyett fából építkeznénk. A városi épületek ilyen átalakításával érezhetően jobb helyzetben lenne a klímánk.
Műholdfelvételek szerint rekordalacsonyra zsugorodott az Antarktika körüli tengeri jég kiterjedése az elmúlt öt évben. A kutatók értetlenül állnak a jelenség előtt, 35 évnyi növekedés lett oda.
A 2019-es volt a valaha regisztrált legmelegebb június hónap világszerte, elsősorban az európai hőhullám miatt, amely a globális felmelegedés miatt várhatóan ismétlődni fog.
Az utolsó jégkorszakból hátramaradt vízre amerikai kutatók bukkantak rá az Indiai-óceánban.
A sarkvidéki részen tapasztalnak rekordmeleget.
Wallace Smith Broecker amerikai geofizikus 87 éves volt.
Hogyan lehet környezettudatos karácsonyt tartani ott, ahol hét gyereket nevelnek? És milyen karácsonyfát választ egy klímakutató? Ürge-Vorsatz Diánával, a CEU professzorával, a Nobel-békedíjas Éghajlat-változási Kormányközi Testület (IPCC) mérsékléssel foglalkozó munkacsoportjának egyik alelnökével otthonában beszélgettünk fenntartható karácsonyról, a jó ajándékozásról, a műanyaggal teleszórt jövőről és egy kicsit a CEU-ról is.