Kémkedésért 14 év börtönt kapott Moszkvában egy norvég állampolgár
Egy nukleáris tengeralattjáróra vonatkozó titkos dokumentumokat vett át, amikor lefülelték.
Egy nukleáris tengeralattjáróra vonatkozó titkos dokumentumokat vett át, amikor lefülelték.
A WikiLeaks szerint több ezer órányi felvétel készült Julian Assange-ről.
Nemrég tartóztatták le a kínai Jucsing Csangot, mert a gyanú szerint vírust akart telepíteni Donald Trump számítógépére. Az egyik ügynök meg akarta nézni, mi van a pendrive-ján.
Jucsing Csangnál négy mobiltelefon, egy laptop, egy külső merevlemez és két tajvani útlevél is volt, amikor a vírussal fertőzött pendrive-val elkapták.
Új intézkedéseket javasolt az ötödik generációs mobil távközlési hálózatok (5G) magas szintű biztonságának garantálása érdekében kedden az Európai Bizottság, ugyanakkor nem kezdeményezte a kínai Huawei kizárását az infrastruktúra kiépítését célzó tenderekből.
A szakértőknek gyanús a teljes mentességet élvező Nemzetközi Beruházási Bank.
Hiába érkeztek már meg az első 5G-képes készülékek, a használatukra egy ideig még várni kell. És érdemes is lesz várni, mert nemrég három biztonsági rést is találtak az 5G-s kommunikációban.
A svéd biztonsági szolgálat (Sapo) szerdán bejelentette: őrizetbe vett egy embert, aki gyaníthatóan Oroszországnak kémkedett.
Visszautasította azokat a nyugati feltételezéseket is, hogy a kínai kormány kémkedésre használhatja a Huawei technológiáját.
Megnyugtathatja az Egyesült Államok vádjai után a Huaweit gyanúsan szemlélgető uniós országokat is az a jelentés, amely most a brit szakszolgálatoktól szivárgott ki.
A világ egyik legeredményesebb sportcsapatához, pontosabban a világ több pontján kedvelt rögbihez hasonlítja magát a Huawei új-zélandi újságokban közzétett hirdetéseiben, azonban nem biztos, hogy ez jó taktika a részéről.
Clement Vandenborre házi őrizetben van, amióta január végén felfüggesztették hivatalából a vizsgálat idejére – jelentette pénteken a helyi sajtó bennfentes forrásokra hivatkozva.
Mike Pompeo amerikai külügyminiszter hétfői budapesti látogatásán a Huaweit érintő kémügy is szóba került. Erre reagált most a kínai külügy, amely szerint az USA újabb felszólalása már nyílt színi fenyegetőzés.
Mike Pompeo amerikai külügyminiszter hétfői budapesti látogatásán a Huawei témája is előkerül. Az Egyesült Államok azt nem nézi jó szemmel, hogy a kínai technológiai vállalat egyre hangsúlyosabban van jelen Magyarországon. Honnan ered ez az egész ügy? Mik a lehetséges kimenetelei? Kérdések és válaszok.
Durvul a helyzet: a pár napja kirobbant FaceTime-botrány, illetve annak kezelése már a New York-i főügyész figyelmét is felkeltette. Vizsgálatot indít az Apple ellen.
Napokkal az ügy kipattanása előtt tudomást szerezhetett az Apple arról, hogy súlyos biztonsági hiba van a FaceTime alkalmazásában. A gondot egy tinédzser fedezte fel, aki édesanyja révén fel is vette a kapcsolatot az Apple illetékeseivel, ám hiába, válasz nem érkezett.
Kínai szerint "indokolatlan üldözés" folyik az USA részéről a Huawei ellen, ezért azt kérik, vonják vissza a pénzügyi vezető, Meng Van-csou elleni letartóztatási parancsot, Kanada pedig ne adja ki nekik őt.
Az amerikai igazságügyi minisztérium banki csalás, kereskedelmi titkok ellopása és hatósági félrevezetése miatt két ügyben is vádat emelt a Huawei kínai telekommunikációs óriáscég és pénzügyi igazgatója, a Washington kérésére Kanadában letartóztatott Meng Van-csou ellen. Az Egyesült Államok által eredetileg felvetett, hosszú hónapok óta hangoztatott felvetéssel, a felhasználók utáni kémkedéssel kapcsolatban ezúttal sem állt elő semmivel az amerikai kormányzat.
Egyre többen tiltanák a kémkedéssel vádolt Huawei eszközeinek használatát. Németországban most azon gondolkoznak, hogy az Egyesült Államok és Ausztrália után az 5G-s fejlesztésekben is ellehetetlenítenék a kínai céget.
Az iOS 12 frissítés nyomán az Apple AirPods-zal le lehet hallgatni mások beszélgetését is.