Nem elég, hogy kitették a pártjából, Bangónénak még a készpénze is elfogyott
A kocsija még megvan.
A kocsija még megvan.
Kockázatmentesebb, gyorsabb és mindenki számára jobban követhető a bankkártyás vásárlás, mégis vannak még kereskedők, akik ódzkodnak tőle. Egy bankot és egy kereskedőt kérdeztünk arról, mik a legnagyobb tévhitek a bankkártyás fizetéssel kapcsolatban, és hogyan tud segíteni egy pénzintézet a kereskedőknek a terminál kiválasztásában, beüzemelésében és működtetésében.
Itthon sem kellemes, más országban talán még kellemetlenebb fizetési nehézségekbe ütközni. De nem sokkal jobb dolog az sem, ha egy nyaralás miatt feleslegesen költségekbe verjük magunkat.
Egyre többen keresnek széfet vagy páncélszekrényt otthonra.
A nagy mennyiségű készpénznek komoly hátrányai is vannak, köztük például környezeti.
A banda egy drogfutár autójába rakta az órát, így követni tudták, merre megy. Nagy mennyiségű készpénzt találtak nála.
Ellentmondásosan alakultak a magyarok fizetési szokásai a pandémia idején. A jegybank elemzése szerint rendkívül megnőtt a nagy címletű bankjegyek iránti kereslet.
Az aranyérmék és aranyrudak értékét is beleszámítják a 10 ezer eurós összeghatárba.
Tavaly év végére 66 080 milliárd forintra nőtt a magyar háztartások bruttó pénzügyi vagyona.
A fizetési szokások már 2020 előtt is átalakulóban voltak, a járvány azonban felgyorsította a változásokat. Benyó Pétert, az OTP Mobil ügyvezetőjét kérdeztük az átalakulásról.
A brit jegybank által végeztetett új tudományos kísérlet szerint nagyon kicsi az esélye, hogy készpénzhasználat útján fertőzzön meg valakit a koronavírus.
A pandémia miatt csökkent az ATM-ek forgalma a készpénzkifizetési oldalon, miközben a bankkártyás vásárlások száma és értéke folyamatosan emelkedik.
Miután a kormány elrendelte a veszélyhelyzetet, az MNB nagymértékű készpénzkiáramlást tapasztalt.
A férfi tudta, hogy nagy összegű készpénzt és ékszereket tárolnak a tököli házban.
Fehéredik a magyar gazdaság, de a túl sok készpénzhasználat problémákat okoz.
A nagy mennyiségű készpénz több okból is rossz az államnak, de mégis ezt használjuk.
A koronavírus miatt bevezetett kijárási korlátozások feloldásával lassan kezd visszatérni az élet a normális kerékvágásba. De mik azok a szokások, amiket tovább viszünk ebből az időszakból? Mi az, ami marad a járvány után is? Előző cikkünkben megkérdeztük olvasóinkat a bankolási szokásaik változásáról, az eredményeket az OTP Bank szakértői segítségével elemezzük.
Lefülelt drogfogyasztók kotyogták el a rendőröknek, hol van a dílerük. A férfi budafoki házában minden volt: kannabiszültetvény, szárított kannabisz, hasis, készpénz, drága biciklik, és egy rakás pénz.