Ellátogattunk a műhelybe, ahol Rihanna kesztyűje is készül – videó
A pécsi kesztyű nem csak itthon, de a sztárok világában is komoly hírnévnek örvend, megnéztük, miért.
A pécsi kesztyű nem csak itthon, de a sztárok világában is komoly hírnévnek örvend, megnéztük, miért.
Egyszerű „otthoni kiegészítőket” készít a budapesti MOME-n végzett vajdasági formatervező Szalai Bálint társával, Király Adrienn-nel, hogy lendületbe hozzák az egykoron ígéretes adai kézművesipart.
Sok magyar kreatív alkotó alapozza eladásait a vásárokra, és a hozzánk látogató turistákra. Ezek közül idén egyik sem adott. Annál nagyobb és erőteljesebb mozgalom indult el azonban a hazai divattervezők és kézművesek, vagy akár csak hobbialkotók támogatására. Jobb híján a legtöbbeknek most marad az online tér, ami azonban új kapukat is megnyit az alkotók előtt.
Márka és egyben közösség a fenntarthatóság jegyében lakberendezési tárgyakat és öltözékkiegészítőket készítő, hét éve indított kezdeményezés, a Vuuv Works. A koronavírus-járvány alatt még inkább divatba jött a koncepciója.
Közel ötven kézműves portékái között lehet böngészni a budapestikaracsony.hu oldalon.
A hiteles kézműves termékekre világszerte egyre nagyobb a kereslet, a legtöbb hazai kézműves azonban nem tud ebből megélni. Szélmalomharcot vívnak a szuvenírboltok által kínált ázsiai tömegáruval, ugyanis semmilyen szabályozás nem vonatkozik arra, mit nevezünk kézműves terméknek. A gazdasági megtérülés és a hagyományőrzés között egyensúlyoz a Hevesi Népművészeti és Háziipari Szövetkezet.
“Óriási bizonytalanságot hozott a járvány. Nem tudjuk mennyi időre kell berendezkedni erre az állapotra. Hogyan fog alakulni a cash-flownk? Mennyi alap- és csomagolóanyagot készletezzünk? Mennyi készterméket gyártsunk előre nem látható igényekre? Rengeteg a kérdőjel, amire nem nagyon van biztos válasz, mivel jelen pillanatban nincs milyen múltbeli tapasztalathoz visszanyúlnunk.”
Rugalmasan alkalmazkodott a termelői piac a körülményekhez: mivel a házhoz szállítás hosszú távon nem lett volna fenntartható, egy érintkezésmentes „drive in” megoldást is bevezettek Dunakeszin, hogy közösségi összefogással biztosítsák a termelők megélhetését.
Szinte megszólal, illetve dorombol. Ezer dollár, ha más nem lesz.
Nem mindennapi sört kóstoltak a minap a Tolna megyei Dombóváron. Hogy kézművest, még csak hagyján, nem lenne akkora durranás. De ez a Kaukázusból érkezett. Első kézből, sörfőző asszonyokkal.
Kata és Imre üzleti terv nélkül, vállalkozói hedonizmusból, minden megspórolt pénzüket kockára téve vágott bele a budapesti kalandba. Pedig mindenki megpróbálta őket erről lebeszélni.
Festék helyett különböző színű fahasábok és lemezek összeragasztásával, nagy türelemmel és hozzáértéssel készül az Edo-korszakban (XVII-XIX. század) elterjedt, mozaikszerű díszítés Japánban. Az angol átiratban Yosegi-nek nevezett technikával, a papírvékony intarziás fametszetekkel ”titokdobozokat” is ékesítenek, amelyek felnyitásához szintén sok türelem, olykor több tucat fogás elsajátítása és persze könnyű kéz is kell.
Még ki sem heverték a sörkedvelők az Utolsó Budavári Sörfesztivál végigkóstolását, és éppen beírták a naptárjukba a 9. Cseh Sörnapok már igencsak várt tuti dátumát s helyszínét, amikor múlt hét végén ott volt a 11. Főzdefeszt. A mostani sörfesztmentes hétvégére ebből merítünk.
Idén negyedik alkalommal rendezik meg a magyar kézműves fagylalt napját: ennek örömére az akcióhoz csatlakozó cukrászdákban ma féláron lehet fagyizni. A cél nem más, mint a minőség, kézműves fagylalt népszerűsítése.