Megtelt kórházak: pénzbírságot kapnak, ha nem fogadják a súlyos betegeket
A Népszava szerint szilveszter táján megteltek az intenzív ágyak Budapesten, de a kórházaknak ilyenkor is fogadnia kell a súlyos betegeket.
A Népszava szerint szilveszter táján megteltek az intenzív ágyak Budapesten, de a kórházaknak ilyenkor is fogadnia kell a súlyos betegeket.
Ha már ilyen jutányos áron kihoznak egy adagot a Miniszterelnökségen, lehet, hogy a krónikus pénzhiánnyal küzdő egészségügyben is hasznosak lennének.
Mi volt rosszabb idén, egészségügyi dolgozónak lenni vagy betegnek? – nagyjából ez a kérdés vetődik fel, amikor átolvassuk 2018 egészségügyről szóló híreit.
"Rendkívül nemtelen, európai hangnemhez nem méltó támadásokkal és csúsztatásokkal támadták a kórházat" – mondta Kun Szabó István, a Honvédkórház parancsnoka a Magyar Időknek csütörtöki interjújában. Elfogadható magyarázatot ugyan nem adott az egyes botrányokra, mondott annál cifrább dolgokat, természetesen az előző kormány felelőssége is előkerült.
Évről évre újratermelődik a kórházak adósságállománya, soha nem volt ennyire sok betöltetlen háziorvosi praxis, mint most, és sok helyen a minimumfeltételek sincsenek meg a gyógyításhoz - mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
Hiába járnak a magyarok sokat orvoshoz, ha egyszer alig van pénz az egészségügyre. Kétszer annyi magyar hal meg 65 éves kora előtt, mint az EU-átlag, a rákos halálozások listáján pedig az egész EU-ban mi állunk a legrosszabbul.
Sok a 60 napon túl lejárt számla.
Azt ígéri a kormány, 2020-ra 60 százalékra nőhet az egynapos ellátásban végzett esetek aránya. Most ez 39 százalék, Nyugat-Európában csaknem 90.
Az MSZP népszavazási kérdéseit az állami vezetők kórházi VIP-ellátásáról és a Párbeszéd kérdéseit a felsőoktatás ingyenessé tételéről is elutasította a Nemzeti Választási Bizottság.
Az RTL Klub rejtett kamerával ment forgatni több budapesti kórházban is, szinte mindenhol elhanyagolt épületekkel találkoztak.
A párt már be is nyújtotta az erről szóló javaslatát.
Az adóslista élén továbbra is a Péterfy Sándor Utcai Kórház áll.
A Számvevőszék elnöke szerint nem a rossz finanszírozás, hanem az átláthatatlan gazdálkodás miatt vannak problémák az ágazatban.
Domokos László megfeledkezett róla, hogy éppen az állam írja elő, honnan vásárolják az intézmények a toalettpapírt.