Lassabban, de még mindig nő a kórházak adóssága
Az intézmények pedig továbbra is jóval kevesebb beteget látnak el, mint a járvány előtt.
Az intézmények pedig továbbra is jóval kevesebb beteget látnak el, mint a járvány előtt.
Szerencsére most, hogy a járvány terjedése egyelőre alábbhagyott, nincs is szükség az új gépekre. Ha majd mégis használni kell azokat, csak mintegy a negyedük hadrendbe állításához van elég szakember.
Ahol túl sok PCR-tesztet végeznek, ott vizsgálat lesz az országos tiszti főorvos iránymutatása szerint.
A kormány a betegeket két fővárosi intézménybe parancsolta, és korlátozások enyhítéséhez szükséges támpontokat, információkat még a főpolgármester elől is titkolják. Közben egyre inkább kórházi fertőzéssé válik Magyarországon a Covid–19.
Az egészségügy részleges újraindításáról és a kórházi költségekről beszélt az emberi erőforrások minisztere.
Az önállóság az ingatlanüzemeltetésnél és a szolgáltatások megrendelésénél is csökken.
Egyszeri, 50 ezres támogatást adnak Budapesten.
A tárcavezető szerint a legsúlyosabb forgatókönyvre kell felkészülni, és bízni abban, hogy enyhébb lesz a lefolyása a járványnak.
Az ágyfelszabadítás két ütemben zajlik.
A magyar ellátórendszer minden betegségét felszínre hozta a koronavírus elleni védekezés. Hiányzik a megfelelő képzés, információáramlás, védőfelszerelés. Bár nincs hiány odaadó szakemberekből, a stressz miatt már most sokan ingerültek. A neheze pedig még csak eztán jön.
Nagyon sok mindenből hiány van vagy hiány lehet. Védőeszközből és orvosból, nővérből nincs elég, ha pedig még jobban elszabadul a járvány, ágyból és lélegeztetőgépből kell majd sokkal több.
A svéd labdarúgó szeretne valamit visszaadni az általa imádott országnak.
Az országos tisztifőorvos utasítása alapján sürgősen, a jövő hét elejéig valamennyi arra alkalmas egészségügyi intézménynek elkülönítőt kell kialakítania a fertőzésgyanús betegek ellátására. Az utasításban van egy ellentmondás is - szúrta ki a Népszava: nem tiltották meg teljesen a potenciálisan koronavírussal fertőzött emberek látogatását.
Az egészségügy digitális forradalma közel 20 éve van napirenden, most azonban úgy tűnik, valóban változás várható. A Roland Berger szerint a 2025-ig tartó időszakban gyökeres változások lesznek az egészségügyi piacon.
Az Mfor megkeresésére azt közölték, még most dolgozzák ki a program részleteit.
A tárca pénteki tájékoztatása szerint a magyar kórházak felkészültek rá, hogy koronavírussal fertőzött beteget lássanak el, ha erre valamikor szükség lesz.