Oszkó-Jakab Natália összeboronálja a régió zenészeit
Új cég áll az idén ötéves kelet-európai könnyű- és alternatív zenei fesztivál, a Budapest Showcase Hub (BuSH) mögött.
Új cég áll az idén ötéves kelet-európai könnyű- és alternatív zenei fesztivál, a Budapest Showcase Hub (BuSH) mögött.
A Pressure Machine csendes, instrospektív album, ihletői az 1980-as, 1990-es évek átgondolt rocklemezei.
A Can Tago Mago című remekműve az elmúlt fél évszázad egyik legkülönösebb és legnagyobb hatású (könnyű)zenei alkotása.
Együttesek százai kerültek utcára, amikor megszűntek a budapesti Ajtósi Dürer sor próbatermei és stúdiói. Az ottani Keleti Blokk árváinak nyomában jártuk körbe a fővárost, hogy megtudjuk, kiheverték-e a zenészek a mélyütést, amit egy világjárvány közepén kaptak.
Egy, a könnyűzene megújításáról szóló konferencián Demeter Szilárd azt is hangsúlyozta, hogy a Petőfi Irodalmi Ügynökségen keresztül az idei évben 5 milliárd forintot tudnak majd pályázaton kiosztani.
1981. március 23-tól 25-ig tartott Tatán, a Mező Imre KISZ Továbbképző Központban az első olyan magyarországi esemény, amikor a könnyűzenészek szervezett formában leültek tárgyalni a hatalom képviselőivel.
A miniszteri biztos és a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója az Indexnek adott interjúban a romantikus hevületéről és a szétosztásra váró milliárdokról is beszélt.
Könnyűzenei alapszak indításával erősítene az egyetem.
Egy hete került kórházba, de nem javult az állapota. Testvére szerint az intenzív kezelésnek már mutatkoznak a jó hatásai.
A magyar könnyűzene-történet fontos és emblematikus kiadványát már az interneten is lapozgathatja az, akinek van Arcanum-előfizetése.
November végéig fokozatosan teszik közzé a közel 200 darab, 45 perces koncertet, amiket egy regisztrációért cserébe egy alkalmazásban lehet elérni. A hazai zenészek megsegítését célzó közönség nélküli koncertsorozatra szánt több mint ötmilliárd forintból bőven jut a kormányközeli megrendelésekkel eddig is jól ellátott vállalkozásoknak.
A nemzeti kultúra "svájci bicskája", Demeter Szilárd, ezúttal a könnyűzenéért felelős miniszteri biztosi szerepkörében beszélgetett M. Kiss Csabával. Az állam ad most 5 később minden bizonnyal legalább 25 milliárd forintot a popzene megújítására, de tulajdonképpen mikortól és mire is fogják ezt felhasználni? A legfőbb kérdés azonban: zsebre teszi-e a kultúra ezen területét is a Fidesz?
A miniszteri biztos arról is beszélt, hogy hosszabb távon az áfa 5 százalékra való csökkentésével segíthetik az iparágat.
Demeter Szilárd az általa benyújtott, közel 25 milliárdos forrásigényű magyar könnyűzenei stratégiáról, regionális kreatívközpontokról és az általa elképzelt úgynevezett társadalmiasításról beszélt egy podcast adásban. Arra is kitért, hogy nem őszinték a fővárosi, elit közönségnek tartott könyvbemutatók, és megmagyarázta, hogy szerinte miért kockázatosabb egy szabadtéri koncert, mint egy focimeccs.
Hangszerbeszerzésre és -felújításra használhatják fel az érintettek.
Nyílt levelet írt a jegyvásárlók felé 32 klub és fesztivál, amelyben a koronavírus miatt előállt helyzetre hivatkozva többek közt azt is leírják, hogy nem adnak alanyi jogon visszaváltási lehetőséget a jegyvásárlónak az elmaradt rendezvények után. Az aláírók között nincs ott minden hazai koncertszervező, hiányzik például a Barba Negra. A miértről és a jelenlegi helyzetről Szűcs Mihályt, a Barba Negra vezetőjét kérdeztük.
Fél évszázada, 1969. szeptember 26-án jelent meg a Beatles utolsó előtti, de utoljára elkészített nagylemeze, az Abbey Road. Még egy utolsó nagy nekiveselkedés, egy fantasztikus nagylemez, emlékezetes záróakkordok sorozata.
Hónapok óta gyűltek a problémák a szervezés körül.
Nem jött be az ötlet, most fizetnie kell.
Oké, senki sem halhatatlan, de Iggy Popról alkalmasint néha elhisszük, hogy az. Bőven a nyugdíjkorhatár fölött elképesztő energiákkal tolt le egy másfél órás koncertet szerda este Budapest legnagyobb szabadtéri klubjában. Ott voltunk, és vele ordítottuk a refréneket. Meg a verzéket.