Rakétaelhárító rendszert tennének az Airbus egyes repülőire
A FedEx hozakodott elő azzal, hogy rakétaelhárító rendszerrel szereljék fel azokat az Airbus A321-eseket, amelyeket az amerikai logisztikai vállalat fog használni.
A FedEx hozakodott elő azzal, hogy rakétaelhárító rendszerrel szereljék fel azokat az Airbus A321-eseket, amelyeket az amerikai logisztikai vállalat fog használni.
A medveállatkák elképesztően szívós élőlények, még a legextrémebb körülményeket is képesek túlélni. A Santa Barbara-i Egyetem őket használva vizsgálná meg, milyen következményei vannak egy sokkal hosszabb űrutazásnak.
A Columbia Egyetem hosszabb ideje kísérletezik az ételek lézer általi elkészítésével, és egyre jobb eredményeket tudnak felmutatni.
A Columbia Egyetem kutatói olyan eszközt fejlesztettek, ami emberi fogyasztásra alkalmas ételt állít elő. A hozzávalók egyike egy 3D-nyomtató.
A Project Taara egy újfajta vezeték nélküli technológia, amit ott lehet hasznosítani, ahol más módon nem, vagy nehezen létesíthető hálózat. Az első próbák alapján elég jól működik.
Az amerikai Lawrence Livermore National Laboratory kutatói 192 lézernyaláb segítségével bombáztak egy apró gömböt, amiben a hélium izotópjait helyezték el. Az eredmény lenyűgöző lett.
Befejeződött a kutatás-fejlesztési és oktatási célokat egyaránt szolgáló, több mint félmilliárd forint európai uniós támogatásból megvalósuló dióda lézerközpont kialakítása a Neumann János Egyetem bázisán Kecskeméten – közölte az oktatási intézmény.
Az első misszió során szemcsés képek és videók érkeztek, de a lézertechnika ezen is segíthet.
A kutató már a szerkezet fejlettebb változatán is dolgozik, ami egyszerre akár két szúnyogot is képes lesz elintézni.
Már javában dolgozik a NASA Perseverance nevű Mars-járójának SuperCam nevű egysége, ami egy mikrofont is kapott. A szerkezet most két hangot is felvett.
Minden korábbinál erősebb lézerfegyverre vágyik a Pentagon, és azt sem bánják, ha egy külsős cég építi azt meg.
A lézerező sofőr büntetőfékezett is.
A világon elsőként sikerült speciális lézerrel napfényben is megállapítani egy űrszemét távolságát – közölte pénteken a Berni Egyetem.
Évekig tartó próbálkozás után sikerült eltalálni az LRO nevű holdszonda egyik tükrét, amelyhez lézerfényt használt a NASA. Az eredmény azért fontos, mert ezzel még több adat érkezhet a Holdról.
Körülbelül egymillió, egy centiméternél nagyobb hulladék kering Föld körüli pályán.
A legtöbb űrszemetet és egymástól való távolságát csak bizonyos napszakban, főleg sötétben lehet megfigyelni. Egy új eljárással mindez viszont nappali fény mellett is lehetségessé válik.
Az amerikai haditengerészet már teszteli azt az új taktikai fegyvert, amely a rakétáknál is gyorsabban képes nagy rombolásra.
Hatvan éve, 1960. május 16-án mutatta be Theodore H. Maiman amerikai fizikus a kaliforniai Hughes Aircraft malibui laboratóriumában a lézersugarat.
Elvakították a pilótát, más baj nem történt.
Tavaly tavasszal egy tanulópilótát lézerrel vakítottak el Békéscsaba felett. Egy 44 éves férfit vádol az ügyészség, aki azzal védekezik, hogy aznap éjjel egy rókát akart elijeszteni a lézerrel.