Felmentették az újságírót, aki az úttesten sétálva tudósított egy tüntetésről
A bíróság szerint közfeladatot látott el, ezért megszüntették a szabálysértési eljárást a Mérce tudósítójának ügyében.
A bíróság szerint közfeladatot látott el, ezért megszüntették a szabálysértési eljárást a Mérce tudósítójának ügyében.
Egy új programot indít a keresőóriás, amelynek keretében már fizetnie kell a kiadóknak, ha megjelennek a híreik a Google Newsban.
Felmentést kapott Gerényi Gábor a titoktartási kötelezettsége alól, meg is írta, mit javasolt az Index átalakítására, és miért.
Szemen lőtt fotósok, könnygázzal lefújt operatőrök, letartóztatott tévéstábok – az elmúlt egy hét amerikai tüntetéshullámaiban soha nem látott atrocitások érték a munkájukat végző riportereket. A felvételek és a beszámolók alapján ráadásul sok esetben nehéz a véletlennel magyarázni a támadásokat. Szakértők arra figyelmeztetnek: Donald Trump média ellen folytatott hadjárata veszélyes hullámokat indíthat el nemcsak az Egyesült Államokban, hanem az egész világon.
Hankiss Elemér társadalomkutatóként lett a rendszerváltás után a Magyar Televízió elnöke – miután többször is visszautasította a felkérést. Optimizmussal fogott a munkához. A HVG éppen a hírhedt médiaháború kitörése előtt pár héttel, 1990 októberében készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Az egyházfő szerint a tudósítók sokat kockáztatnak a járvány idején.
Zabálja a közpénzt a több mint 400 médiumot maga alá gyűrő kiadóvállalat, a Mediaworks. Hiába tolják a kormánypárti üzeneteket, egyre kevesebb az olvasó, ezért átszervezésre készülnek.
Ma nemhogy szürreálisnak, egyenesen elképzelhetetlennek tűnik az életünk hírek nélkül. Kilencven évvel ezelőtt viszont a BBC meg merte lépni azt, hogy egy híradót hírek nélkül adjon le. Más világ volt, de volt benne logika.
Lejárt az elnök-vezérigazgató megbízatása. Az utódját még nem nevezték meg.
A magyarok többsége nem érzi túlzónak, ahogy a média kezeli a koronavírus-helyzetet, de azért jobban hisznek a tudósoknak és a kormánynak.
A holland médiában még a populisták is aggodalommal figyelik, mit kezd Orbán Viktor a felhatalmazási törvényben szerzett jogosítványaival.
A járvány megérkezett Magyarországra. Ilyen helyzetekben márpedig a kormány és a sajtó egymásra van utalva – mondja Weyer Balázs, a Főszerkesztők Fórumának vezetője. Az Origo volt főszerkesztője a HVG kérdésére megfogalmazta ajánlásait a szerkesztőségek számára. Weyer szerint a szabályok nem változnak vírus idején sem, de sokkal fontosabb lett azok betartása. El is magyarázta, miért.
Amikor Orbán Viktor macedón barátja, Nikola Gruevszki kiszorult a hatalomból, magyar tulajdonban lévő cégek kezdtek el hirdetni a volt északmacedón miniszterelnök mögött álló párt szócsöveinek számító médiumokban. Miközben az is kiderült, hogy a hirdető cégek aligha adtak el valamit az országban, Szlovéniában is egyre nagyobb a botrány a Fidesz-közeli médiumok miatt.
Bíróság mondta ki, hogy a GVH semmilyen érdemi vizsgálatot nem folytatott a KESMA engedélyét megadó döntést megelőzően.
Budapesten és Brüsszelben egyszerre mutatták be a Háttal Európának című tanulmánykötetet, amelyben a hazai és nemzetközi közvéleményt szeretné tájékoztatni az Oktatói Hálózat arról, hogy milyen súlyos károkat okozott Magyarországon a 2010 óta regnáló Orbán-rendszer az oktatás, a tudomány, a kultúra és a média területén.
A magyar kormányszóvivő Soros György által kezdeményezett kampányként állította be az ORF Magyarországról szóló adását.