Tudósok bizonyították: a macskák felismerik a nevüket, és reagálnak is rá
Japán kutatók tudományosan igazolták, hogy a házi macskák képesek megkülönböztetni nevüket más szavaktól, és reagálnak is rá.
Japán kutatók tudományosan igazolták, hogy a házi macskák képesek megkülönböztetni nevüket más szavaktól, és reagálnak is rá.
Százával öltek le kismacskákat egy kísérlet részeként az Egyesült Államokban, de a dolog most véget ér, a tudósok felhagynak vele.
Diszkréciót biztosító, fedett alomtálca, amelyik tisztítja magát, a "szemetet" pedig összecsomagolja egy zacskóba. Közben pedig a macskánk egészségi állapotáról is beszámol – persze nem neki, hanem nekünk. Ilyen készülékkel állt elő egy most induló gyártó, a kínai iKuddle.
A vikingek kora óta drasztikusan megnőtt a házi macskák mérete - pedig sok háziasított állatfajnál épp az ellenkezője történt. A kutatók meglepő okokat találtak.
Strasbourgban is segítették a rendőrök munkáját.
A Downing Street 10 hivatalos macskája kiszorult az utcára, mielőtt a brit kormányülés megkezdődött volna. Egy igazi angol úriember segített neki. A nap videója.
Az köztudott, hogy a macskák nyelve nagyon más az emberéhez képest. Tudósok most közeli felvételiket mutatva ismertették a kis kinövések, vagyis a papillák működését.
Az állat szerencsére jól van, hála megmentőinek.
Az állat veszett volt, a férfi azután betegedett meg, hogy a macska megharapta.
Egy divatbemutatón Isztambulban valódi catwalk-ot láthatott a közönség.
De ilyen az élet, tette hozzá.